Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
ODA w Sercu - w programie

ODA w Sercu - w programie "Między Niebem a Ziemią"

20 października 2013, niedziela

W poprzednią niedzielę, 20.10.2013, w programie „Między Ziemią a Niebem” mówiono o działalności Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego w Szczecinie u chrystusowców – zobacz tutaj (od 41 minuty).

Od prawie 50 lat chrystusowcy „w Sercu” Szczecina prowadzą duszpasterstwo akademickie – ODA. Od początku jest to wiodący, a w ostatnich latach największy ośrodek duszpasterstwa akademickiego w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Od kilkunastu już lat duszpasterz ODY jest diecezjalnym duszpasterzem akademickim.

Centralnym punktem działania ośrodka jest niedzielna Msza Święta o godz. 20.00, która gromadzi ok. 800 osób. Pośród wielu działań podejmowanych przez studentów (Szkoła Modlitwy, Akademickie Laboratorium Wiary, RCS, Gwardia Frassatiego) ważne miejsce zajmuje wolontariat w dwóch placówkach prowadzonych przez Stowarzyszenie RAZEM – Świetlicy Środowiskowej PROMYCZEK i Klubie Młodzieżowym BAZA. To nie tylko pomoc dzieciom i młodzieży, ale także szansa dla studentów, by bezinteresownie dać coś z siebie.

Każdego roku w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy którym działa ODA ma miejsce szczecińska inauguracja roku akademickiego. We Mszy Świętej (w tym roku sprawowanej przez ks. bpa Mariana Błażeja Kruszyłowicza) biorą udział rektorzy, prorektorzy, dziekani i wykładowcy szczecińskich uczelni wraz z pocztami sztandarowymi i studentami.

Więcej informacji o szerokiej działalności naszego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego można znaleźć na www.oda.szczecin.pl oraz na www.facebook.com/wsercu

« wróć do listy wszystkich wydarzeń