Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela w ciągu roku

24 września 2017, niedziela

Na nieszpory z katechezą o Sercu Jezusowym zapraszamy w niedzielę o godz. 17.00.


Na Mszę św. z modlitwą za udręczonych duchowo zapraszamy we wtorek o godz. 18.30.


Rozpoczynamy przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do biura parafialnego.


Celem Bractwa św. Michała Archanioła jest modlitwa o dobrą śmierć. Od 4 lat po każdej Mszy św. modlimy się do św. Michała Archanioła, aby nas w drodze do nieba wspomagał i chronił. W zeszłym roku w Sanktuarium stanęła figura św. Michała, aby nam przypominała o potrzebie stałej troski o zbawienie. Temu mają posłużyć także rekolekcje w dniach od 27 do 29 września. Zapraszamy o godz. 12.00 i 18.30 na Msze św. i nabożeństwa ku czci Aniołów. Rekolekcje skierowane są nie tylko do członków Bractwa św. Michała Archanioła, ale także do wszystkich, którzy szukają sprzymierzeńców w trosce (a niekiedy w walce) o własne zbawienie i o ochronę przed siłami zła.

W czwartek, 28 września, w 9. rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godz. 15.00, na ulicach kilkuset miast Polski i świata będzie rozbrzmiewać Koronka do Miłosierdzia Bożego. Sanktuarium zaprasza do modlitwy w trzech miejscach w centrum Szczecina: na Plac Grunwaldzki, na Plac Zwycięstwa (przed wejściem do Sanktuarium) i na ul. Wojska Polskiego (naprzeciw kina Pionier).


Sanktuarium zaprasza do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej, w terminie od 4 do 11 lutego 2018, pod hasłem „Ziemia Święta po raz drugi”. Zaproszenie adresujemy do osób, które już były w Izraelu i chciałyby zobaczyć także inne miejsca, niż te, w podstawowym programie, ale także do osób, które nie znają Ziemi Świętej i decydują się na wyjazd po raz pierwszy, Dla jednych i drugich to niezwykła poznać Ojczyznę Jezusa. Szczegółowy program – w zakrystii i na stronie internetowej. Zapisy w biurze parafialnym.

Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy i odmawiajcie różaniec. Na dzień 7 października, w pierwszą sobotę miesiąca, a jednocześnie wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, grupa katolików świeckich z poparciem polskich biskupów zaproponowała opasanie naszej Ojczyzny modlitwą. „Różaniec do granic” będzie odmawiany we wszystkich parafiach leżących przy granicy Polski. Nasza parafia została zaproszona do parafii w Kołbaskowie, gdzie wspólna modlitwa rozpocznie się o godz. 10.30 w kościele, a następnie będzie kontynuowana o godz. 14.00 w wyznaczonych punktach na granicy. Chętnych na wspólny wyjazd autokarowy zapraszamy do zapisywania się w zakrystii po każdej Mszy św. Można także indywidualnie udać się do którejkolwiek parafii nadgranicznej, lub łączyć się duchowo w modlitwie w domu albo w innym kościele.

W sanktuarium powstaje nowy Ołtarz Maryjny, który w roku Fatimskiego Jubileuszu ma być materialnym znakiemnaszej miłości do Matki Bożej i naszej wdzięczności za Jej macierzyńską opiekę. Bardzo chcielibyśmy, aby był on dziełem całej wspólnoty sanktuaryjnej. Aby każdy z nas, na miarę swoich możliwości, wziął udział w ufundowaniu ołtarza. Cegiełki z wizerunkiem ołtarza są już do nabycia w zakrystii, w sklepiku w kruchcie oraz w biurze parafialnym. Osoby, które chciałyby zostać fundatorami Ołtarza Maryjnego i w większym stopniu wziąć udział w jego powstaniu, albo złożyć wota na srebrzenie i złocenie ołtarza, zapraszamy do biura parafialnego.