Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela w ciągu roku

10 listopada 2019, niedziela

Jutro w 101. rocznicę odzyskania niepodległości zapraszamy na uroczystą Mszę św.   w intencji Ojczyzny o godz. 12.00, a po Mszy św. na koncert pieśni patriotycznych     w wykonaniu zespołu „Serduszka”.

Główne uroczystości Dnia Niepodległości w Szczecinie odbędą się o godz. 12.00 na Placu Szarych Szeregów, a poprzedzi je Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w katedrze o godz. 10.00.

W niedziele listopada zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych na Cmentarzu Centralnym. Początek – przy kaplicy o godz. 14.00. Pod chórem wyłożone są karty wypominkowe. Prosimy je składać do skarbony ustawionej z tyłu kościoła. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się na różańcu w dni powszednie o 11.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 17.00. Za zmarłych wpisanych do Księgi Zmarłych Sanktuarium odprawimy w ciągu roku 52 Msze św. zbiorowe; codziennie odmawiamy cząstkę różańca i wspominamy w rocznicę śmierci. Księga Zmarłych zastępuje wypominki roczne.

W piątek po Mszy św. o godz. 12.00 uczcimy relikwie św. Marii Małgorzaty Alacoque.

Od piątku codziennie po Mszy św. wieczornej będziemy przygotowywali się poprzez nowennę do uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata.

W sobotę, 16 listopada, we wspomnienie NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia, o godz. 12.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji Polaków mieszkających na Wschodzie, Wilniaków i Kresowian, ich potomków oraz zmarłych i pochowanych za wschodnią granicą Polski.

Za tydzień będziemy gościć wolontariuszy z Edycji św. Pawła, którzy ewangelizują poprzez zachętę do częstego czytania Słowa Bożego i rozprowadzają, jak co roku,  książeczki z Ewangelią na każdy dzień 2020 roku.

Wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza na Rekolekcje Ruah dla osób powyżej 30 roku życia pragnących uzdrowienia i dotknięcia Pana Jezusa mocą Ducha Świętego. Rekolekcje odbędą się w sobotę 16.11.2019 w parafii św. Jana Bosko w Szczecinie.

W kinach wyświetlany jest bardzo interesujący film na temat wartości życia ludzkiego pt. „Nieplanowane”. Gorąco zachęcamy do obejrzenia.