Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

18 marca 2018, niedziela

1. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 11.30 i 18.00. W piątki drogi krzyżowe odprawiamy o 9.30, 11.30, 17.30 (dla dzieci), 18.00 i 20.00 (akademicka). W niedziele o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. dr Jarosław Grybko, proboszcz parafii w podszczecińskiej Niekłończycy. Rekolekcje potrwają do środy. Nauki w niedzielę na wszystkich Mszach św., a od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 9.00, 12.00 i 18.30. Dzisiaj po Mszy św. Ksiądz Rekolekcjonista będzie prosił o wsparcie w budowie domu parafialnego. Trudno prowadzić parafię bez możliwości mieszkania na jej terenie i bez miejsca na duszpasterską działalność. Potraktujmy tę naszą pomoc jako braterskie wsparcie dla młodszej siostry. Parafia w Niekłończycy istnieje bowiem dopiero od dwóch lat. Za każdą ofiarę w imieniu Księdza Rekolekcjonisty serdecznie dziękujemy.

3. Jutro, w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, po każdej Mszy św. odmówimy litanię powierzając Sanktuarium, wspólnotę parafialną i nasze rodziny opiece św. Józefa.

4. Bractwo św. Michała zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem we wtorek wieczorem.

5. Także w piątek o godz. 19.00 z Placu Lotników wyruszy ulicami miasta akademicka droga krzyżowa.

6. Skarbona na wielkopostną jałmużnę dla ubogich została wystawiona pod chórem. Towarzyszy nam przez cały Wielki Post.

7. We wtorek, 20. marca, w szkołach salezjańskich rozpocznie się druga edycja "Akademii Miłości", będącej cyklem konferencji i warsztatów dla osób stanu wolnego. Więcej informacji na plakacie w kruchcie.

8. Za tydzień, w Niedzielę Palmową, zachęcamy do udziału w procesji z palmami ulicami Szczecina. Marsz dla Jezusa rozpocznie się o godz. 10.00 przed kościołem od obrzędu poświęcenia palm i wyruszy ulicami miasta, powracając do kościoła na Mszę św. o godz. 11.00. Za tydzień także studenci z duszpasterstwa akademickiego będą rozprowadzali palmy. Dochód z nich przeznaczony będzie na prowadzone przez studentów świetlice środowiskowe dla dzieci i młodzieży.  

9. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożego Serca. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.