Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela w ciagu roku

27 września 2020, niedziela

1. W poniedziałek o godz. 15.00 na ulicach naszych miast na całym świecie będzie rozbrzmiewać Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do modlitwy w trzech miejscach: na Placu Zwycięstwa, przed kinem Pionier i przy krzyżu przed Sanktuarium.

2. We wtorek, w święto Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała, na uroczystą Mszę św.
z nabożeństwem do św. Michała zapraszamy na godz. 17.00. Natomiast na Mszy św.
o godz. 18.30 modlić się będziemy za udręczonych duchowo.

3. W I czwartek „Godzinę Świętą” odprawimy po Mszy św. o 12.00 i o godz. 20.00. Na Mszy św. o 21.00 będziemy prosić o powołania i za powołanych do służby w Kościele. W I piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej i zapraszamy na wieczorne nabożeństwo uwielbienia - „W rytmie Serca”, które rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.30.

4. Msze św. dla studentów w środy i piątki będą od października odprawiane
o godz. 20.30 (pół godziny później niż do tej pory).

5. Panów (dorosłych, dorastających i dojrzałych) zapraszamy na „męską środę”
(o godz. 18.30 – Msza św. z homilią, później nabożeństwo i spotkanie w salce).

. Od czwartku zapraszamy na codzienne, październikowe nabożeństwa różańcowe:
- w dni powszednie nabożeństwa różańcowe odprawiamy o 11.30 i 18.00. Młodzież zapraszamy w piątki na godz. 18.00. Różaniec dla dzieci – w środy i podatki o 17.30.

- w niedzielę na różańcu modlimy się o godz. 9.00, a także po Mszy św. o godz. 12.30 (w intencji rodzin). O godz. 17.00 odprawiamy wieczorne nabożeństwo różańcowe. Studentów zapraszamy na różaniec o godz. 19.30.

7. Rozpoczęliśmy przygotowanie do sakramentów świętych: trzecioklasistów z rodzicami zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00. Po tej Mszy św. będą się odbywały w kościele spotkania dla dzieci i rodziców. Spotkania dla uczniów klas 6, 7 i 8, w ramach przygotowania do bierzmowania, odbywają się w kościele w niedzielę
o godz. 17.30. Osoby dorosłe pragnące przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy do biura parafialnego.

8. Włączamy się w apel o honorowe oddawanie krwi. 18 października, przed Sanktuarium stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. Zapraszamy osoby zdrowe, w wieku od 18 do 65 roku. Chętnych prosimy, aby zgłosili się do zakrystii lub biura parafialnego.

9. Biuletyn z programem duszpasterskim na październik został wyłożony w kruchcie.