Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela w ciągu roku - ŚWIETO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2018, niedziela

1. W niedziele listopada zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych na Cmentarzu Centralnym. Początek – przy kaplicy o godz. 15.00.

2. Pod chórem wyłożone są karty wypominkowe. Prosimy je składać do skarbony ustawionej z tyłu kościoła. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się na różańcu w dni powszednie o 11.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 17.00.

3. Za zmarłych wpisanych do Księgi Zmarłych Sanktuarium odprawimy w ciągu roku 52 Msze św. zbiorowe; codziennie odmawiamy cząstkę różańca i wspominamy w rocznicę śmierci. Księga Zmarłych zastępuje wypominki roczne.

4. W piątek, 16 listopada, we wspomnienie NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia, o godz. 12.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji Polaków mieszkających na Wschodzie, Wilniaków i Kresowian, ich potomków oraz zmarłych i pochowanych za wschodnią granicą Polski.

5. Także w piątek, 16 listopada, rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Chrystusa Króla. Będziemy ją odprawiali po Mszach św. o godz. 12.00 i 18.30 w intencji naszej Ojczyzny, prosząc,  aby każde polskie serce uznało w Chrystusie swojego Króla i Pana.

6. Z Serduszkami przez świat – to tytuł najnowszej płyty Serduszek, na której znalazły się utwory nagrane w różnych językach. m. in. po hiszpańsku, włosku, grecku i angielsku. Zapraszam na premierę płyty do Sanktuarium w niedzielę, 18 listopada, o godz. 16.00. Nową płytę Serduszek można nabyć w sklepiku.

7. Jacek Malczewski, najzdolniejszy uczeń Jana Matejki, wielki polski malarz przełomu XIX i XX wieku, jeszcze zanim Polska odzyskała niepodległość, mawiał do swoich uczniów: „Malujcie tak, aby zmartwychwstała”. Po stu latach możemy sparafrazować jego słowa i powiedzieć: „Żyjmy tak…, traktujmy się tak…, pracujmy tak…, aby nie było wątpliwości, że zmartwychwstała”.