Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu

24 marca 2019, niedziela

1. W poniedziałek, 25 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia wiele osób podejmuje (pierwszy raz, albo kolejny) duchową adopcję duchową dziecka poczętego, to znaczy codzienną modlitwę za dziecko nienarodzone, którego życiu zagraża niebezpieczeństwo. Na każdej Mszy św. będziemy się modlili w intencji wszystkich, którzy stają w obronie życia. Będziemy się także modlili o przemianę serca dla promujących aborcję i lekarzy – aporterów. W kruchcie została wyłożona bezpłatna gazeta Fundacji Małych Stópek poświęcona duchowej adopcji, a w niej między innymi wywiad z ks. Andrzejem Trojanowskim, diecezjalnym egzorcystą.

2. Za udręczonych duchowo będziemy się modlili we wtorek na Mszy św. wieczornej.

3. Na Drogi krzyżowe zapraszamy w piątki o godz. 9.30, 11.30, 17.30 (dla dzieci), 18.00 i 20.00 (akademicka), a w pozostałe dni powszednie o godz. 11.30 i 18.00. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 odprawiamy nabożeństwo Gorzkich żali.

4. Skarbona na wielkopostną jałmużnę przeznaczoną na pomoc najuboższym została ustawiona przy końcu ławek. Będzie nam towarzyszyła przez cały Wieli Post.

5. Zapraszamy do współtworzenia scholii liturgicznej na TRIDUUM PASCHALNE. Próby są przewi-dziane w trzy kolejne soboty o godz. 19.00. Pierwsze spotkanie - 30 marca. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać u ks. Michała lub dyrygentki scholii akademickiej - Marty Murawskiej.

6. Torba miłosierdzia – to bardzo konkretna pomoc dla najuboższym. Rozdajemy je w kruchcie. Należy ją napełnić (najlepiej według podanej instrukcji) i przed Niedzielą Palmową przynieść na plebanię lub do kościoła.

7. Przed nami parafialne rekolekcje wielkopostne. Potrwają od najbliższego czwartku do niedzieli.Rekolekcje poprowadzi ks. Mariusz Wencławek, proboszcz salezjańskiej parafii pw. św. Jana Bosko w Szczecinie. W dni powszednie zapraszamy na Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00, 12.00 i 18.30. W niedzielę nauk będzie można wysłuchać na każdej Mszy św.

Czym są rekolekcje? Dawną wielkopostna tradycją. Na rekolekcje chodzili nasi pradziadkowie i prababki. Czy ta propozycja dla współczesnych, zabieganych ludzi jest jeszcze aktualna? Tak! Ponieważ na rekolekcjach, także współcześnie, korzystając z najprostszych metod, które są dostępne dla każdego, uczymy się słuchać Boga. Rekolekcje są czasem słuchania Boga. Do człowieka wierzącego Bóg mówi przez wszystko: przez Słowo Boże odczytywane na Mszy św., przez rekolekcyjne kazanie, przez codzienne zdarzenia, przez napotkanych ludzi. Bóg mówi przez wszystko, tylko trzeba Go umieć słuchać. Trzeba mieć otwarte ucho i otwarte serce! Tego uczą rekolekcje. W imieniu ks. Mariusza Wencławka, naszego wielkopostnego rekolekcjonisty, serdecznie zapraszamy na rekolekcje. Zaczynamy w najbliższy czwartek.