Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

5 grudnia 2021, niedziela

1. Na Mszę św. wotywną o Duchu Świętym zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.30.

2. Niepokalane Poczęcie NMP czcić będziemy w środę. Mszę św. o godz. 12.00 poprzedzi różaniec. Niepokalanej powierzać będziemy dzieło adopcji duchowej, czyli codzienną (trwającą 9 miesięcy) modlitwą za dziecko poczęte, którego życiu zagraża niebezpieczeństwo. Będzie się można takiej adopcji podjąć na wszystkich Mszach św.

3. Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.00. Poprzedza je śpiew Godzinek. Roraty dla dzieci – w środy i piątki o godz. 17.00. Akatyst ku czci Bogurodzicy śpiewamy w adwentowe niedziele o godz. 17.00.

4. Przy końcu ławek stoi skarbona z napisem „Byłem głodny”, przeznaczona na pomoc przedświąteczną dla najuboższych. W kruchcie można się zaopatrzyć w poświęcone opłatki. Wolontariusze Caritas rozprowadzają torby miłosierdzia i świece. Tych, którzy chcą wziąć udział w akcji „Paczuszka dla maluszka” prosimy, aby wzięli bombkę
z choinki. Są tam wszystkie potrzebne informacje.

5. W następną niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Leszek Kryża SChr, który z ramienia Episkopatu Polski koordynuje pomocy Kościołowi na Wschodzie. A katolicy na Wschodzie to w dużej mierze Polacy albo osoby o polskim pochodzeniu. Ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie będziemy zbierali za tydzień.

 

6. Jak będzie wyglądała Kolęda w 2022 roku? Chcemy zaproponować dwa warianty. Pierwszym będą – podobnie jak w zeszłym roku – nabożeństwa kolędowe w kościele, podczas których będziemy udzielali błogosławieństwa dla domu i dla rodziny w Nowym Roku. W dni powszednie, będziemy zapraszali na Msze św. o godz. 12.00 lub 18.30 mieszkańców poszczególnych ulic. Po powrocie z kościoła do domu (świątecznie przygotowanego jak na normalną kolędę), będzie można pomodlić się wspólnie, pokropić mieszkania wodą święconą i rodzinnie pokolędować.

Nie rezygnujemy jednak z tradycyjnej kolędy. Parafianie mogą duszpasterzy
zaprosić do swoich domów. Specjalne ZAPROSZENIA są wyłożone pod chórem. Można je także wziąć z kruchty od woluntariuszy i od brata Łukasza. Zaproszenia należy wypełnić i wrzucić do skarbony pod chórem albo przynieść do zakrystii lub biura parafialnego. Do każdej osoby zadzwonimy i umówimy się na kolędę. Prosimy, aby zatroszczyć się o sąsiadów, zwłaszcza o osoby samotne, które chciałyby przyjąć kolędę, ale nie mogą same zaprosić kapłana. Zaproszenia prosimy przynieść do kościoła albo biura parafialnego do 31 grudnia.