Ogłoszenia duszpasterskie

I niedziela Adwentu

3 grudnia 2023, niedziela

Zapraszamy na Akatyst ku czci Bogurodzicy dzisiaj o godzinie 17.00.

Na Roraty zapraszamy w dni powszednie o godz. 6.00. Roraty poprzedzi śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Roraty z udziałem dzieci będą w środy i piątki o godz. 17.00.

Jutro o godzinie 18.30 Msza św. wotywna o Duchu Świętym i nabożeństwo uwielbienia.

W środę o godzinie 18.30 Msz św. w intencji Ojczyzny i rodzin rozdzielonych emigracją.

Niepokalane Poczęcie NMP czcić będziemy w piątek. Mszę św. o godz. 12.00 poprzedzi różaniec. Tego dnia rozpoczną się nasze adwentowe rekolekcje, które poprowadzi ks. Roman Twaróg SChr, proboszcz parafii katedralnej w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie.

W następną niedzielę taca przeznaczona będzie na renowację Sanktuarium, a po Mszach zbierane będą ofiary na pomoc Kościołowi na Ukrainie.

Przez cały Adwent przy końcu ławek będzie stała skarbona z napisem „Ofiara dla ubogich”. Zbieramy do niej ofiary na świąteczną pomoc najuboższym.

W kruchcie można się zaopatrzyć w pobłogosławione opłatki oraz w świece Caritas, a młodzież z naszej parafii będzie sprzedawać własnoręcznie robione szopki.

Już w grudniu przyjmujemy zaproszenia na Kolędę 2024. W kościele są wyłożone druki do wypełnienia. Trzeba wpisać imię i nazwisko, dokładny adres i koniecznie numer telefonu kontaktowego. Wypełnione zaproszenia można wrzucić na tacę podczas niedzielnej Mszy św., oddać w zakrystii lub biurze parafialnym. Można także poprosić  o wizytę telefonicznie, wysłać SMS lub maila.

W ubiegły piątek  odeszła do Pana śp. Bronisława Burakowska mama ks. Sławomira posługującego w naszym Sanktuarium. Uroczystości pogrzebowe śp. Bronisławy odbędą się we wtorek 5 grudnia 2023 r. w kościele pw. Świętego Ducha w Szczecinie-Zdrojach. O godz. 09.30 modlitwa różańcowa, a o godz. 10.00 Msza Święta pogrzebowa, po której odprowadzimy doczesne szczątki śp. Bronisławy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie, na cmentarzu komunalnym w Zdrojach.

Polecajmy śp. Bronisławę Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ...