Ogłoszenia duszpasterskie

Popielec

26 lutego 2020, środa

1. Tradycją Sanktuarium są Drogi krzyżowe odprawiane w Wielkim Poście we wszystkie dni powszednie o godz. 11.30 i 18.00. W piątki Drogi krzyżowe odprawiamy o godz. 9.30, 11.30, 17.30 (dla dzieci), 18.00 i 20.00 (akademicka).

2. Na cały Wielki Post pod chórem została wystawiona skarbona z napisem Wielkopostna Jałmużna. To nasz wielkopostny dar dla najuboższych.

3. W zdrapkę wielkopostną, która wielu osobom pomaga mądrze, dobrze i pobożnie przeżyć Wielki Post można się zaopatrzyć w kruchcie  kościoła.

4. W najbliższą niedzielę w Sanktuarium będziemy się modlili o łaskę wolności dla uzależnionych. Naszej modlitwie towarzyszyć będzie Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Jezus najpełniej objawia swoją wolność, gdy oddaje własne życie na krzyżu. Jak sam powie, nikt Mu nie zabiera życia, On sam je daje. Wierzymy, że wolność jest darem danym przez Chrystusa. I ten jest prawdziwie wolny, kto swoje życie oddaje  Bogu. W naszej modlitwie chcemy powierzyć Bogu zniewolonych i uzależnionych od alkoholu, narkotyków, pornografii, świata wirtualnego czy hazardu. Warto osoby uzależnione, które pragną uwolnić się od swoich zniewoleń, zaprosić i zachęcić do modlitwy w najbliższą niedzielę i do udziału w drodze krzyżowej w poniedziałek
(o godz. 11.30 i 18.00) i we wtorek (o 11.30). Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka będzie do Sanktuarium uroczyście wprowadzony w niedzielę przed Mszą św.
o godz. 9.30 i będzie z nami do wtorku do Mszy św. o godz. 12.00.