Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela w ciągu roku

19 stycznia 2020, niedziela

1. Zakończyliśmy kolędą. Wszystkim Parafianom, którzy otworzyli drzwi swoich domów i stanęli do wspólnej modlitwy bardzo dziękujemy. Dziękujemy za dzielenie się z nami swoimi troskami i radościami, za zainteresowanie sprawami parafii i Sanktuarium. Z uwagą wysłuchaliśmy opinii Parafian o naszej posłudze. Dziękujemy za wszystkie dobre słowa oraz za ofiary złożone z okazji kolędy, którymi jak co roku dzielimy się z seminarium szczecińskim i z seminarium chrystusowców w Poznaniu.

2. Na Mszę św. z nabożeństwem do św. Michała Archanioła zapraszamy we wtorek o 18.30.

3. Stowarzyszenie „Razem” działające przy naszym duszpasterstwie akademickim posiada status organizacji pożytku publicznego. Prowadzi świetlice dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do wsparcia stowarzyszenia poprzez przekazanie 1% podatku. Ulotki z numerem KRS oraz dodatkowymi informacjami będą rozdawane przez wolontariuszy przed wyjściem z kościoła. Wolontariusze oferują  także pomoc przy rozliczeniu podatkowym. PITy można zostawiać w biurze parafialnym.

4. Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, młodzież z duszpasterstwa akademickiego zaprasza na comiesięczne wieczornice papieskie. Będą to spotkania modlitewne, podczas których wspominając życie i nauczanie Jana Pawła II, będziemy uczyli się dążyć do świętości i radośnie przeżywać swoją wiarę. Najbliższe spotkanie zatytułowane: „Chrystus – Zbawiciel świata” odbędzie się w środę (22 stycznia) o godz. 19.15. Po Mszy św. o godz. 20.00 będzie możliwość uczczenia relikwii św. Jana Pawła II. Terminy kolejnych spotkać zostaną umieszczone w gablocie w kruchcie.

5. Kościół w potrzebie to fundacja, która przez lata przychodziła z pomocą polskiemu Kościołowi, wspierając budowę nowych świątyń, dzieła charytatywne, edukacyjne i ewangelizacyjne. Teraz my – spłacając niejako dług wdzięczności – wspieramy uboższe wspólnoty. Ofiary na ten cel zbierają wolontariusze w kruchcie.

6. Podczas kolędy wiele osób pytało o postępy prac konserwatorskich w Sanktuarium, o odnowiony ołtarz, remont wieży, o malowanie kościoła. Bardzo jesteśmy wdzięczni za życzliwe zainteresowanie postępami prac i za wszystkie ofiary składane na ten cel.

Parafianom i Przyjaciołom Sanktuarium chcemy zaproponować współfinansowanie prac przez ufundowanie odnowienia konkretnych elementów wyposażenia świątyni. Można więc będzie ufundować odnowienie jednego kasetonu na sklepieniu kościoła, jednej stacji drogi krzyżowej, zabytkowych krat (umieszczone są nad stacjami drogi krzyżowej). Można ufundować jeden z dziesięciu ozdobnych kinkietów, które będą zawieszone w nawie głównej na przyściennych filarach i na kolumnach pod chórem. Można wreszcie zrefundować koszt odnowienia jednego z ośmiu polskich świętych wymalowanych nad ołtarzem albo jednej z postaci umieszczonej w wielkim ołtarzu (12 apostołów, 4 ewangelistów, 2 biskupów i 2 anioły). Każda z tych fundacji będzie wpisana do Księgi Fundatorów Sanktuarium. Takiej fundacji mogą się podjąć pojedyncze osoby, całe rodziny albo wspólnoty. Za wszystkich dobrodziejów Sanktuarium raz w miesiącu odprawiamy dziękczynną Mszę św. Wszystkie informacje na ten temat można uzyskać w biurze parafialnym.