Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23 kwietnia 2017, niedziela

1. Dzisiaj na każdej Mszy św. i podczas nieszporów o godz. 17.00 modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego. W ramach „Tygodnia Miłosierdzia” członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary na pomoc ubogim rodzinom. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.

2. Mszę św. z modlitwą za udręczonych duchowo odprawimy we wtorek o godz. 18.30.

3. W czwartek, na Mszy św. o godz. 18.30, z rąk ks. arcybiskupa Mieczysław Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego, młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Dzień bierzmowania jest świętem dla całej parafii. Do udziału w tym święcie zapraszamy rodziny i przyjaciół bierzmowanych, parafialne grupy modlitewne i wszystkich parafiach.

Jest także drugi powód, dla którego ten dzień będzie dla nas świętem. Ks. abp Mieczysław Mokrzycki, który w latach 1996-2007 był sekretarzem papieskim, przywiezie dla sanktuarium niezwykły dar – relikwie św. Jana Pawła II. Wielu z nas pamięta, jak od śmierci Jana Pawła II w 2005 roku Jego portret stał nieprzerwanie na ołtarzu maryjnym (teraz wisi w bocznej nawie) i to miejsce w Sanktuarium stało się takie papieskie. W tym miejscu, w nowym ołtarzu maryjnym, zostaną na stałe umieszczone relikwie Jana Pawła II, który całe swoje życie zawierzył Maryi. Ufamy, że relikwie – znak obecności i świętości Jana Pawła II – będą nam przypominały o Jego miłości do Maryi i nas takiej miłości będą uczyć. Na czwartkową Mszę św. z wprowadzeniem do Sanktuarium relikwii św. Jana Pawła II serdecznie zapraszamy.

4. W piątek rozpoczyna się parafialna pielgrzymka do Fatimy. Nie wszyscy możemy wziąć w niej udział, ale możemy poprosić pielgrzymów o modlitwę w ważnych dla nas intencjach. Intencje napisane na kartkach można składać przy ambonie do czwartku włącznie. W tych intencjach zostanie odprawiona w Fatimie Msza św. i będą one włączone w naszą codzienną modlitwę różańcową.  

5. W tym tygodniu przypadają imieniny ks. proboszcza Jarosława Staszewskiego SChr. W jego intencji, we wtorek o godz. 12.00, zostanie odprawiona Msza św.