Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

29 marca 2020, niedziela

1.W związku z epidemią wszystkie działania duszpasterskie (poza sprawowaniem sakramentów) są odwołane. Odwołane są wszystkie nabożeństwa pierwszego czwartku, piątku i soboty oraz Msza św. z modlitwą za udręczonych duchowo i procesja w Niedzielę Palmową.

2. Pamiętajmy, że w obrzędach religijnych nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób.

3. Sanktuarium przez cały dzień jest otwarte, aby umożliwić prywatną modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu i spowiedź sakramentalną.

4. Komunię św. można przyjmować poza Mszami św. Należy o nią poprosić spowiednika lub dyżurującego w kościele kapłana. Przy przyjmowaniu Komunii i w kolejce do konfesjonału prosimy zachować bezpieczną odległość od innych osób.

 

5. Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. do
19 kwietnia włącznie. Wszystkich zachęcamy do skorzystania z dyspensy i do uczest-nictwa we Mszach św. transmitowanych w mediach.

6. Od najbliższego poniedziałku do środy, na falach Radia Szczecin o godz. 18.00 będą
z Sanktuarium na żywo transmitowane rekolekcje wielkopostne, zatytułowane REKOLEKCJE Z PUSTEGO WIECZERNIKA. Wygłosi je ks. Andrzej Łysy, duszpasterz akademicki. Z tego powodu wieczorne Msze św. zostaną odprawione
o godz. 18.00, a nie – jak zwykle – o godz. 18.30.

7. Odprawiających nabożeństwo 9 pierwszych piątków miesiąca lub 5 pieszych sobót miesiąca zachęcamy, aby z miłości do Pana Boga wzbudzili w sercach szczery żal za grzechy i przyjęli w tych dniach Komunię św. duchową. Wszystkie wspólnoty modlitewne prosimy, aby w kwietniu modliły się o ustanie epidemii.

8. Pracownicy Szpitala na Pomorzanch zwrócili się z prośbą o pomoc. Pilnie potrze-bują: klapek kąpielowych, ręczników, kubków jednorazowych, butelkowanej wody, piżam i rozpinanych koszul nocnych, środków higienicznych w małych opakowaniach, pasty i szczoteczek do zębów, ręczników papierowych, chusteczek higienicznych, słowem wszystkiego, co jest niezbędne pacjentom. Wszystkie te przedmioty można przynosić do biura parafialnego przy ul. Bogurodzicy (codziennie w godz. 10.00-12.00 i 16.00-18.00; w soboty 10.00-12.00).

9. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o ustanie epidemii.

10. W tym trudnym czasie dziękujemy za duchowe i materialne wsparcie dla Sanktuarium i wspólnoty  szczecińskich chrystusowców i Sióstr Misjonarek. Wszystkich zawierza-my opiece Najświętszego Serca Jezusowego i polecamy Niepokalanemu Sercu Maryi.