Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela w ciagu roku

23 lipca 2017, niedziela

1. We wtorek zapraszamy do katedry na uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła. Nieszpory Jakubowe zostaną odprawione o godz. 17.00. O godz. 18.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity, podczas której dwóch diakonów przyjmie święcenia kapłańskie.

2. We wtorek przypada także wspomnienie św. Krzysztofa. Na Mszach św. o godz. 12.00 i 18.30 będziemy modlili się za kierowców i podróżujących oraz pobłogosławimy nowe samochody.

3. Rodziców przyszłorocznych 3-klasistów i 7-klasistów prosimy o zgłaszanie swoich dzieci na przygotowanie do Pierwszej Komunii św. i do bierzmowania w roku 2018. Zgłoszenia przyjmujemy w biurze parafialnym do końca sierpnia.

4. Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na otwarte spotkanie na temat „Dziecko w rodzinie z problemem alkoholowym". Spotkanie odbędzie się w siedzibie stowarzy-szenia przy ul. Kaszubskiej 20, w piątek 28 lipca, o godz. 18.00.

5. W ramach ogólnopolskiej społecznej akcji profilaktyki chorób słuchu przeprowadzone zostaną w Szczecinie bezpłatne badania w mobilnym laboratorium. W piętek, 28 lipca, między godz. 9.00 a 15.00, na placu przed katedrą będzie stał słuchobus. W Narodowym Teście Słuchu będzie można spotkać się ze specjalistami chorób słuchu i zasięgnąć bezpłatnej porady. Każdy pacjent uzyska pełną informację w jakim stanie jest jego słuch i co należy robić, aby o niego zadbać.

6. Parafianom i gościom życzymy udanej niedzieli i dobrego nowego tygodnia.