Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
Niedziela Misyjna w Sercu

Niedziela Misyjna w Sercu

20 października 2013, niedziela

„Miłosierdzie Boże dla całego świata” to hasło tegorocznej niedzieli misyjnej, która rozpoczęła przeżywanie tygodnia misyjnego w całym Kościele. O tym, jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego miłosierdzia na wszystkich kontynentach, mógł osobiście usłyszeć każdy, kto tego dnia przybył na eucharystyczną modlitwę w naszym Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na zaproszenie ks. Krzysztofa Wąchały SChr do sanktuarium przybyła pochodząca z Tanzanii s. Anafrida Biro – misjonarka Matki Bożej Królowej Afryki (Siostra Biała).

Podczas Mszy Świętych s. Anafrida dzieliła się swoim misyjnym doświadczeniem. Opowiadała – posługując się doskonale językiem polskim – o potrzebach z jakim borykają się mieszkańcy krajów misyjnych. Szczególnie zapadała w serca słuchaczy niezwykła serdeczność słów Siostry, którymi m. in. zachęcała „byśmy kochali jeszcze więcej”.

Punktem kulminacyjnym misyjnego świętowania była Msza św. o godz. 11.00, podczas której dzieci z ogniska misyjnego przygotowały „misyjną” oprawę. Przede wszystkim modlitwa powszechna, w której dzieci szczególnie modliły się za misjonarzy i misjonarki oraz za rówieśników z całego świata. Następnie mali misjonarze przebrani w stroje charakteryzujące mieszkańców egzotycznych kontynentów ponieśli w darach m.in.: świecę i globus, różaniec misyjny oraz meksykański kapelusz.

Najważniejsza była oczywiście modlitwa, o którą prosił nasz gość, podkreślając, że to najprostszy, a zarazem najpiękniejszy dar, jaki możemy złożyć, by wspierać działalność misyjną Kościoła, gdyż w niej właśnie pamiętamy o tych miejscach i mieszkających tam ludziach, którzy nie zawsze posiadają to, co pozwoliłoby zaspokoić im podstawowe potrzeby życiowe.

Po Mszy św. każdy mógł wesprzeć działalność misyjną Kościoła. Pomocny był w tym dziele sklepik misyjny, w którym można było za dobrowolną ofiarę otrzymać misyjny różaniec lub kalendarz.

 

 

« wróć do listy wszystkich wydarzeń