Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
Zjazd rodzinny w ODA

Zjazd rodzinny w ODA "w Sercu"

11 maja 2024, sobota

W minioną sobotę, 11 maja 2024, miało miejsce niezwykłe wydarzenie - Zjazd Rodzinny w duszpasterstwie akademickim ODA w Sercu. Od samego początku atmosfera była nasycona pozytywną energią, a frekwencja przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania, co stanowiło wyzwanie, ale zarazem motywację dla naszych organizatorów. Dzięki ich zaangażowaniu oraz współpracy uczestników, udało się stworzyć niezapomniane wydarzenie.

Program wydarzenia był bogaty w różnorodne atrakcje, które trafiły w gusta wszystkich uczestników - od inspirujących prelekcji, przez artystyczne występy, aż po emocjonujące aktywności sportowe. Nie brakowało również chwil relaksu i integracji, co sprawiło, że spotkanie było nie tylko pożyteczne, ale również niezwykle przyjemne. Dla duszpasterza było okazją do bliższego poznania rodzin uczestników, co buduje silniejsze więzi i zaufanie.

W czasie homilii wygłoszonej podczas Mszy Świętej z udziałem studentów i ich rodziców, duszpasterz akademicki ks. Marcin Stefanik SChr podkreślił, jak ważne jest zaangażowanie rodzica w dzieło wychowania i wprowadzania w dorosłość. Duszpasterz przytotył słowa naszego Założyciela o kształtowaniu charakteru i fragmet listu Hlonda do swojej mamy. Budowanie autorytetu stanowi nie tylko klucz w kształtowaniu dojrzałości ludzkiej, ale również duchowej - przypomniał kaznodzieja. Po kazaniu studenci, w ramach zbliżającego się Dnia Matki przekazali swoim mamom symboliczne kwiaty.

Spotkaniu patronowało Stowarzyszenie Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego "Razem", które wsparło finansowo całe przedsięwzięcie oraz przygotowało okolicznościowe upominki dla rodziców.

Fotorelacja na stronie oda.szczecin.pl 
skrót TUTAJ

 

« wróć do listy wszystkich wydarzeń