Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
Piesza Pielgrzymka Akademickich Grup 17- tek na Jasną Górę

Piesza Pielgrzymka Akademickich Grup 17- tek na Jasną Górę

14 sierpnia 2022, niedziela

Jest już tradycją, że 6 sierpnia spod kościoła św. Anny w Warszawie wyrusza Warszawska Pielgrzymka Piesza Akademickich Grup „17”, a w niej grupa „Czarna” prowadzona przez chrystusowców. W tym roku szczególnie dziękowaliśmy za 90 lat istnienia Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki były słowa „Idziemy, by świadczyć”. Konferencje i homilie tego pielgrzymiego czasu miały nam pomóc odpowiedzieć na wiele pytań, by stawać się uczniem, który jest czytelnym znakiem miłości Jezusa w codziennym życiu oraz świadkiem Jego Miłości dla innych.

W grupie pielgrzymowało ponad 150 osób. W tym pątnicy z Polski i zagranicy. Jak zawsze w pielgrzymce udział wzięli wierni z naszego Sanktuarium oraz studenci i postakademicy w liczbie około 20 osób.

Z naszej parafii opiekę duchową pełnili: ks. Damian Jędrzejak SChr (duszpasterz młodzieży) oraz ks. Marcin Stefanik SChr (duszpasterz akademicki) a także siostry Misjonarki i klerycy naszego seminarium, a wśród nich wychowanek ODY – Bartosz Zaryczny.

Po dziewięciu dniach wędrówki „Czarna” weszła na Jasną Górę.

Dziękujemy wszystkim naszym pielgrzymom, tym którzy wędrowali pierwszy a może i kolejny raz. Szczególnie pamiętaliśmy o pielgrzymach duchowych i tych wszystkich, którzy przesyłali nam swoje intencje.

Ufamy, że nasze wspólne wędrowanie do domu Matki zaowocuje wewnętrzną przemianą, naznaczeniem Bożej obecności i życiem tym, co stało się odpowiedzią na nasze pytania.

Myślę, że za rok warto zabrać kogoś ze sobą na pielgrzymi szlak…

 

redakcja i fotografie: ks. Krzyszto Wąchała, ks. Rafał Sorkowicz, ks. Damian i ks. Marcin oraz archiwum "Grupy Czarnej"

« wróć do listy wszystkich wydarzeń