Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
Boże Ciało 2022 - fotorelacja

Boże Ciało 2022 - fotorelacja

16 czerwca 2022, czwartek

Obchody rozpoczęła msza święta w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy ulicy Bogurodzicy. Później wierni przeszli ulicami na plac przed szczecińską katedrą.

Ci, którzy wzięli udział w procesji mówili, że w tym roku modlą się przede wszystkim o pokój na świecie, a także o umocnienie wiary.

- Dzisiaj jest dzień Bożego Ciała, obchodzimy go z całym zespołem Tańca i Pieśni Szczecinianie. Stąd jesteśmy ubrani w tak piękne stroje. To jest już nasza taka tradycja, co roku. - Dla mnie to jest bardzo ważna uroczystość, musimy wszyscy być przede wszystkim na Mszy Świętej i gorliwie się modlić o nawrócenie Polaków. Teraz kościoły puste, młodzieży nie ma, tylko modlitwa nas może uratować - nic więcej. - Przede wszystkim modlimy się o pokój na świecie, ale również w tych naszych, prywatnych intencjach, żeby pan Bóg nam wszystkim pobłogosławił. - Jest to naprawdę szczęśliwy i bardzo piękny dzień dla wszystkich - mówili uczestnicy.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, to wspomnienie Ostatniej Wieczerzy oraz przeistoczenia chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa.

Fotorelacja

/za GS24

« wróć do listy wszystkich wydarzeń