Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
Odpust parafialny ku czci Serca Jezusowego.

Odpust parafialny ku czci Serca Jezusowego.

27 maja 2021, czwartek

Sto lat temu, w czerwcu 1921 roku, bazylice Serca Jezusowego w Krakowie pasterze Kościoła poświęcili Polskę Sercu Bożemu. W tym roku uczynią to ponownie, a razem z nimi – cała wspólnota wierzących w Polsce – wszyscy w swoich parafiach.W Szczecinie centralne uroczystości odbędą się w naszym Sanktuarium w dniu odpustu, 11 czerwca. Podobnie jak w zeszłym roku nie będzie procesji ulicami miasta.

Uroczystości odpustowe rozpoczną się w naszym kościele nabożeństwem czerwcowym z procesja wokół kościoła. Podczas nabożeństwa – słowami Aktu Poświęcenia – oddamy opiece Serca Jezusowego nas samych, nasze rodziny i naszą Ojczyznę. Uroczysta Msza św. odpustowa rozpocznie się o godz. 19.00.

Wszystkie Msze św. tego dnia będą odprawione uroczyście. Po każdej Mszy św. będziemy zawierzali nasze rodziny, Kościół i Ojczyznę Sercu Bożemu. Komunia św. przyjęta tego dnia daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego. W uroczystość Serca Jezusowego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Na nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego zapraszamy w dni powszednie o godz. 11.30 i 18.00. W niedziele o godz. 17.00.

« wróć do listy wszystkich wydarzeń