Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów szkół średnich (online)

Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów szkół średnich (online)

23 marca 2021, wtorek

 Niestety w tym roku obostrzenia sanitarne uniemożliwiły nam zorganizowanie corocznych rekolekcji dla uczniów szkół średnich. Nasza Parafia skorzystała w tym roku z programu rekolekcyjnego, który został przygotowany przez ekipę "katecheza2.0 "

“Rekolekcje Wielkopostne On-line z Katechezą 2.0” to nowa, alternatywna propozycja Fundacji “Wypłyń na Głębię” na czas Wielkiego Postu. Fundacja (znana między innymi z programu wsparcia katechetów “Katecheza 2.0”) przygotowuje interaktywne wydarzenie on-line będące alternatywną formą rekolekcji na czas “lockdownu” i nauczania zdalnego. Rekolekcje odbyły się w dniach 22-24 marca w formie zdalnej. Uczniom zostały udostępnione specjalne, interaktywne filmy oraz materiały dydaktyczne. Materiały w angażujący sposób przygotowały młodzież do Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych oraz pomogły odnaleźć się w trudnym czasie pandemii koronawirusa.

Pierwszym prelegentem był wspaniały kapłan i raper - Ks. Jakub Bartczak. Nagrania wideo na potrzeby rekolekcji odbyły się również w Ziemi Świętej. Obecnie Izrael jest miejscem niedostępnym dla turystów. Rekolekcje on-line w łączności z Ziemią Świętą były szczególnie atrakcyjne dla młodzieży, ukazując miejsca w których dokonywały się kluczowe wydarzenia w historii Zbawienia. Materiały z Izraela zostały zrealizowane przez specjalnego gościa rekolekcji - Ojca Teofila Niwińskiego, na co dzień publikującego materiały z Ziemi Świętej na swoim kanale Youtube..

 

« wróć do listy wszystkich wydarzeń