Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium

Odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

20 czerwca 2020, sobota

Każdego dnia chrystusowiec odnawia swoje oddanie Najświętszemu Sercu Bożemu powtarzając słowa modlitwy: „O Boskie Serce Jezusa! Pamiętając o akcie całkowitego oddania się Tobie, polecamy najgoręcej i najpokorniej Twojej opiece to nasze Towarzystwo…” i prosząc, by Dobry Bóg obdarzał swoimi łaskami i błogosławieństwem całe zgromadzenie i wszystkich jego członków (więcej: każdego brata i kapłana chrystusowca, każdego aspiranta, nowicjusza i alumna seminarium).

Pielęgnujemy od zarania Towarzystwa nabożeństwo do Boskiego Serca Jezusa i dobrze się stało, że od zakończenia II wojny światowej czyli od 75 lat prowadzimy duszpasterstwo w centrum Szczecina w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (który od ponad dwudziestu lat jest archidiecezjalnym sanktuarium ku czci Serca Bożego). Zatem doroczna uroczystość odpustowa, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w tym miejscu ma szczególny wymiar.

Może tegoroczne obchody, ze względu na pandemię COVID-19, zostały ograniczone do granic sanktuarium i parafii (nie było bowiem tradycyjnej procesji ulicami miasta od ustanowionego przed miesiącem sanktuarium św. Andrzeja Boboli, od księży jezuitów do naszego sanktuarium NSPJ): obchody rozpoczęły wspólne nieszpory i procesja wokół naszego sanktuarium a zwieńczyła je uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem i z homilią pasterza archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, abpa Andrzeja Dzięgi. Uczestniczyła w niej grupa alumnów naszego seminarium z rektorem i ojcem duchownym na czele oraz wikariusz generalny zgromadzenia, który na zakończenie liturgii dokonał posłania jednego chrystusowca, ks. Damiana Jędrzejaka SChr, do pracy duszpasterskiej wśród Polonii angielskiej. Dosyć obszerną relację video z tych uroczystości znajdziemy w cotygodniowym programie „Arka”, traktującym o życiu Kościoła nad Odrą i Bałtykiem.

galeria zdjęć.

« wróć do listy wszystkich wydarzeń