Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
Obóz letni dzieci - Jura Krakowsko - Częstochowska

Obóz letni dzieci - Jura Krakowsko - Częstochowska

14 lipca 2013, niedziela

Po wytężonym roku nauki dzieci naszego Sanktuarium wraz z duszpasterzem dzieci ks. Krzysztofem i s. Beatą udały się na wakacyjny obóz w przepiękne rejony Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Naszą wakacyjną przygodę przeżywaliśmy w dniach od 6 do 14 lipca pod hasłem: „Wiara moim skarbem”.

Podczas tych kilku dni wakacyjnego wypoczynku poznawaliśmy nie tylko piękno przyrody, ale przede wszystkim na nowo odkrywaliśmy dar wiary, który otrzymaliśmy od Pana Boga, i uczyliśmy się realizować zadanie, jakie obowiązuje każdego z nas - „Dzielmy się wiarą z innymi”.

Nie zabrakło również wirtualnych podróży „boso przez  świat”, podczas których - dzięki filmom Wojciecha Cejrowskiego - mogliśmy choć przez chwilę poczuć klimat misyjnych kontynentów.

Każdego dnia podczas Mszy św. modliliśmy się za naszych rówieśników z krajów misyjnych, wysłuchiwaliśmy rozważań, które miały na celu formację duchową i kształtowanie postaw moralnych.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, że mogliśmy, odpoczywając, pogłębiać również wiedzę o świecie misyjnym i odkrywać na nowo skarby wiary.

« wróć do listy wszystkich wydarzeń