Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
IV Olimpiada Liturgiczna i sukces naszego LSO

IV Olimpiada Liturgiczna i sukces naszego LSO

21 kwietnia 2018, sobota

Z wielka radościa informujemy, że Ministranci i Lektorzy z naszego Sanktuarium w kwalifikacji medalowej zajęli II miesjce podcza IV Olimpiady liturgiczno-sportowej. Gratulujemy młodym zwycięzcom...

W całej Olimpiadzie udział wzięli przedstawiciele jedenastu parafii, w których posługują chrystusowcy: Matki Bożej Bolesnej w Chociwlu, św. Michała Archanioła w Dobrzanach, św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Goleniowie, Przemienienia Pańskiego w Płotach, św. Ottona w Pyrzycach, św. Józefa w Stargardzie, Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie, św. św. App. Piotra i Pawła w Szczecinie Podjuchach, Świętego Ducha w Szczecinie Zdrojach oraz św. Jadwigi Królowej w Poznaniu, którzy choć uczestniczyli w tym przedsięwzięciu po raz pierwszy.

W sumie zgromadziło się 230 członków Służby Liturgicznej, którzy zmagali się w dwudziestu dyscyplinach liturgiczno-sportowych. Zawodnicy musieli popisać się nie tylko szybkością i zręcznością, ale również znajomością   Mszału Rzymskiego, lekcjonarzy, Pisma św., nazw poszczególnych paramentów liturgicznych, czy też biegłością w przepisach liturgicznych.

Zmagania rozpoczęły się wspólna Eucharystia. /FOTO/

« wróć do listy wszystkich wydarzeń