Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
Lektorskie

Lektorskie "TAK, POMAGAM!" z Caritas

9 grudnia 2017, sobota

Jak co roku nasi drodzy lektorzy wzięli czynny udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Caritas: „Tak, POMAGAM!”.

Podczas przedświątecznej zbiórki wolontariusze w charakterystycznych czerwonych koszulkach zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia (np. kasza, mąka, cukier, ryż, kawa itp.). Produkty będzie można pakować do specjalnych koszy oznaczonych plakatem akcji. Z zebranych artykułów placówki Caritas przygotują świąteczne paczki dla rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

Tegoroczna zbiórka odbyła się już po raz 13. Pierwsza edycja miała miejsce w 2011 roku. Rokrocznie odbywają się dwie zbiórki – przed świętami wielkanocnymi oraz przed świętami Bożego Narodzenia. Każdorazowo w akcji zbierania żywności uczestniczy około 20 tys. wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. Zebrane w ok. 2800 sklepach dary trafiają do ok. 70 000 osób potrzebujących.

« wróć do listy wszystkich wydarzeń