Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium
Oświadczenie księdza proboszcza w sprawie szkolnej katechezy

Oświadczenie księdza proboszcza w sprawie szkolnej katechezy

17 września 2017, niedziela

Część młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, z początkiem nowego roku szkolnego, za wiedzą i aprobatą rodziców, rezygnuje z udziału
w lekcjach religii. Jest to postawa sprzeczna z wiarą i szkodliwa dla wiary. Należy ją rozumieć jako porzucenie drogi prowadzącej do Chrystusa.

Rodzice, przyjmując sakrament małżeństwa obiecali Panu Bogu, że wychowają swoje dzieci po katolicku, a więc dadzą im dobry przykład wiary i zapewnią dostęp do szkolnej katechezy. To samo ślubowali przynosząc dziecko do chrztu. Przypominając te zobowiązania płynące z wyznawanej wiary, prosimy: Nie patrzcie obojętnie,
jak dzieci i młodzież schodzą z drogi wiary. 

Kochający rodzic nie staje obojętnie wobec choroby dziecka! Spieszy z pomocą
i szuka pomocy. Kochający i odpowiedzialny rodzic nie stoi obojętnie, kiedy w życiu dziecka pojawiają się poważne problemy. Spieszy z pomocą i szuka pomocy. Kochającemu i wierzącemu rodzicowi nie może być obojętne, jak jego dziecko schodzi z drogi wiary. Jeżeli zgadzamy się lub jesteśmy obojętni, kiedy niepełnoletni syn czy córka porzuca drogę wiary (czyli rezygnuje z katechezy szkolnej), to za to zło, przed Bogiem, stajemy się współodpowiedzialni. Dotyczy to nie tylko rodziców, ale także dziadków i innych członków rodziny.

Z całego serca proszę: Nie zostawiajcie samych Waszych dzieci, które
w trudnych czasach i w wieku dorastania są narażone na niebezpieczeństwa moralne
i duchowe, także na utratę wiary. Wspierajcie ich, dzielcie się swoją wiarą, jeśli trzeba szukajcie pomocy.

Ja i moi współpracownicy jesteśmy gotowi przychodzić z pomocą. Wasze rodziny codziennie polecamy opiece Świętej Rodziny z Nazaretu.   

« wróć do listy wszystkich wydarzeń