Zapowiedzi wydarzeń w Sanktuarium

"Niezniszczalny - rozmowy o Rotmistrzu Pileckim" - spotkanie autorskie

22 lutego 2024, czwartek

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Jarosławem Wróblewskim, autorem książek historycznych (m.in. "Rotmistrz", "Zośkowiec", "Gryf"), pracownikiem Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.


Spotkanie rozpocznie się 22 lutego 2024 r., o godz. 19:30 w Kawiarence ODY, ul. Bogurodzicy 3 w Szczecinie, a będzie koncentrować się wokół książki "Niezniszczalny - rozmowy o Rotmistrzu Pileckim". I właśnie o Witoldzie Pileckim, polskim Bohaterze, harcerze, żołnierzu wojny polsko - bolszewickiej, żołnierzu wojny obronnej 1939 r., ochotniku do Auschwitz, powstańcu warszawskim, walczącym w podziemiu niepodległościowym, zamordowanym przez komunistów 25 maja 1948 r., toczyć będą się nasze dyskusje. O postaci Rotmistrza, ważnej dla wielu osób w Polsce i na świecie, także tych, które zostały ujęte w najnowszej, promowanej, książce.


Serdecznie zapraszamy - wstęp na spotkanie - WOLNY!
Organizatorzy: Fundacja Patriotyczna im. Witolda Pileckiego, Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego "W Sercu", Klub Myśli Swobodnej oraz inicjatywa - Jesteśmy, by pamiętać.

« wróć do listy wszystkich zapowiedzi wydarzeń