Zapowiedzi wydarzeń w Sanktuarium
PIELGRZYMKA DO RZYMU

PIELGRZYMKA DO RZYMU

27 kwietnia 2020, poniedziałek

Pielgrzymka do Włoch Do grobu św. Jana Pawła II i śladami Włoskich Świętych -  Rzym – Watykan – Monte Cassino – Pompeje – Neapol – San Giovanni Rotondo – Monte Sant’ Angelo Bari – Alberobello – Locorotondo – Monopoli – Matera – Trani – Lanciano – Manoppello 

DZIEŃ 1. Zbiórka uczestników na lotnisku Tegel w Berlinie o godz. 10:00. Godz. 12:05 przelot do Rzymu. Lądowanie w Rzymie o godz. 14:15. Transfer na nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

 DZIEŃ 2. Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra z grobem św. Jana Pawła II. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich wraz z Ogrodami. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

 DZIEŃ 3. Śniadanie. Ponowny przejazd do Rzymu. Spacer: Zamek Anioła (z zewnątrz), Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Święte Schody, Bazylika na Lateranie, Koloseum (z zewnątrz). Po południu przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Cassino.

 DZIEŃ 4. Śniadanie, po którym przejazd na wzgórze Monte Cassino, krótkie zwiedzanie znajdującego się na szczycie opactwa benedyktyńskiego, a także nawiedzenie cmentarza z grobami żołnierzy polskich. Przejazd do Pompejów: zwiedzanie antycznego miasta zniszczonego erupcją wulkanu oraz nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Następnie przejazd do Neapolu – spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Neapolu. nawiedzenie miejsc związanych z ojciem Dolindo.

 DZIEŃ 5. Śniadanie. Przejazd do San Giovanni Rotondo - nawiedzenie sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo – kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa i był uznanym kierownikiem duchowym. Zwiedzanie miejsc związanych ze Świętym. Msza Święta. Następnie przejazd do Monte Sant’ Angelo - nawiedzenie sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w San Giovanni Rotondo.

 DZIEŃ 6. Śniadanie. Przejazd do Bari – stolicy Apulii. Nawiedzenie bazyliki św. Mikołaja, gdzie pochowana jest królowa Bona Sforza oraz zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem miejscowym. Następnie przejazd do Alberobello – miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na unikatową zabudowę domów typu trulli. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Bari.

 DZIEŃ 7. Śniadanie. Przejazd do Locorotondo - kameralnego okrągłego miasteczka o śnieżnobiałych murach. Spacer po labiryncie wąskich uliczek. Następnie przejazd do Monopoli - urokliwego nadmorskiego miasteczka, gdzie zobaczymy katedrę, Piazza Garibaldi, jak również Porto Antico. Czas na wypoczynek na plaży. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

 DZIEŃ 8. Śniadanie. Przejazd do Matery – miasta wykutego w zboczu skały, gdzie został nakręcony film „Pasja”, a ze względu na swoją unikatowość wpisanego na listę UNESCO. Spacer po historycznej dzielnicy Sassi. Następnie przejazd do Trani - miasta słynącego katedrą św. Mikołaja Pielgrzyma, dzięki swojemu położeniu zwaną też "katedrą na morzu". Przejazd na obiadokolacje i nocleg do hotelu w okolicy San Giovanni Rotondo.

 DZIEŃ 9. Śniadanie. Przejazd do Lanciano – miejsca pierwszego w historii Kościoła Cudu Eucharystycznego. Następnie przejazd do Manoppello, gdzie znajduje się Sanktuarium Świętego Oblicza – Volto Santo. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

 DZIEŃ 10. Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Czas na uzupełniające zwiedzanie - Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika Santa Croce. Czas wolny na zakupy. Zwiedzanie Ostia Antica - ruin starożytnego miasta portowego Imperium Rzymskiego. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

 DZIEŃ 11. Transfer na lotnisko. Przelot powrotny o godz. 9:05. Lądowanie w Berlinie o godz. 11:15. Zakończenie pielgrzymki.

Termin: 27.04-7.05.2020 Cena: 4 570 zł.  Stali Klienci: 4 350 zł

CENA OBEJMUJE: • Przelot samolotem na trasie Berlin-Rzym-Berlin; • Przejazd klimatyzowanym autokarem na terenie Włoch; • 10 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2–3 osobowych z łazienkami; • Wyżywienie: 9 śniadań wzmocnionych, 9 obiadokolacji; • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie; • Opiekę duchowa kapłana; • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR, NNW do 2.000 EUR; • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 CENA NIE OBEJMUJE: • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i innych wydatków związanych z realizacją programu: ok. 140-150 Euro; • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 880 zł; • Napojów do obiadokolacji; • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (137,10 zł) lub 7,5% wraz z chorobami przewlekłymi (342,75 zł).

 UWAGI: • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 40 osób; • Program ramowy - kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie; • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu; • Jeśli godziny lotów nie zmienią się, Organizator zapewni Uczestnikom obiadokolację w dniu 1.

 WARUNKI PŁATNOŚCI: Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 800 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

 

« wróć do listy wszystkich zapowiedzi wydarzeń