Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela w ciągu roku

30 czerwca 2024, niedziela

Serdecznie witam w naszej wspólnocie ks. Andrzeja Glanca, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu, który przez cały lipiec będzie pełnił posługę kapłańską w Sanktuarium.

W poniedziałek będziemy obchodzić Archidiecezjalny Dzień Ottonowy. Uroczyste Msze św. odbędą się w miejscach związanych z obecnością św. Ottona, w Szczecinie, Kamieniu Pomorskim, Wolinie, Pyrzycach i Cerkwicy. Msza św. w Bazylice Archikatedralnej rozpocznie się o godz. 18.00.

Na Mszę św. wotywną o Duchu Świętym zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.30, a do modlitwy za Ojczyznę i rodziny rozdzielone emigracją w środę wieczorem.

W czwartek, piątek i sobotę zapraszamy do modlitwy przebłagalnej i wynagradzającej. Godzinę Świętą odprawimy w czwartek po Mszy św. o 12.00 i o godz. 20.00, a o 21.00 będzie jeszcze Msza Święta koncelebrowana przez wszystkich kapłanów. Na Mszę św. wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa  i Niepokalanemu Sercu Maryi zapraszamy w piątek i sobotę o godz. 12.00.

Zmiana tajemnic różańca świętego – w sobotę, po Mszy św. o godz. 12.00.

W lipcu i w sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. Także biuro parafialne będzie czynne w wakacyjnym, zmniejszonym wymiarze, a popołudniowy dyżur w konfesjonale będzie się rozpoczynał o godz. 16.30.

W dniach 13-16 lipca organizowana jest Ogólnopolska Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę. Informacji o pielgrzymce udziela s. Józefa.

W środę swoje imieniny obchodzi ks. Tomasz Porzycki. Dziękujemy za Jego gorliwą posługę w naszym Sanktuarium i życzymy wszelkich łask od Boga i wstawiennictwa św. Tomasza Apostoła.