Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela w ciągu roku

10 września 2023, niedziela

Wielki Jubileusz 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu obchodzony będzie od Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w 2024 r. do Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła w 2025 r. W obchody Jubileuszu wprowadzi nas Nowenna Odnowy Wiary, która nawiązywać będzie do Ślubów Jasnogórskich i dziewięcioletniej Wielkiej Nowenny przed Tysiącleciem Chrztu Polski. Każdy 14-ty dzień miesiąca, do 14 maja 2024 r. włącznie, będzie kolejnym duchowym etapem Nowenny.

W  środę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: o godz. 11.30 – różaniec, o 12.00 – Msza św. i procesja z figurą MB Fatimskiej.

W czwartek  będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie Msza Święta o godz. 18.00., po której nastąpi Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością indywidualnego podejścia do Krzyża oraz uczczenie Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Będzie to V Stacja, która wpisuje się w 14-letni program duchowego przygotowania do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w roku 2033.

W naszym Sanktuarium Drogę Krzyżową odprawimy o godzinie 18.00.

 

W sobotę odbędzie się X Archidiecezjalna Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do naszego Sanktuarium. Początek spotkania o godzinie 11.00, a o 12.00 Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń strażowych.

 

Rozpoczynamy zapisy do Sakramentu Bierzmowania dla uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz uczniów szkół średnich. Kandydatów wraz z rodzicami zapraszamy w każdy wtorek września od godziny 18.30 do biura parafialnego. Deklaracje  dla kandydatów dostępne są do pobrania na naszym facebooku. Link do pobrania znajduje się także na stronie parafii w zakładce Przygotowanie do Bierzmowania. Dorosłych kandydatów do Sakramentu Bierzmowania prosimy o kontakt w biurze parafialnym.

Trzecioklasistów z rodzicami zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00. Dla nich rozpoczynamy zapisy i przygotowanie do przyjęcia I Komunii świętej. Zapisy potrwają do końca września.

 

Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium. W ostatnim czasie zakończyliśmy już wymianę metalowych żaluzji na wieży i prace wróciły do wnętrza kościoła. Znów będzie trochę kurzu i hałasu za co z całego serca przepraszamy.

 

W następną niedzielę po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na Wydział Teologiczny US.