Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela w ciągu roku

3 września 2023, niedziela

W tym tygodniu praktykę duszpasterską w naszym Sanktuarium rozpoczął diakon Alexander Łakomy SChr. Życzymy, by posługa w naszej wspólnocie przynosiła błogosławione owoce.

 

Na Mszę św. wotywną o Duchu Świętym zapraszamy w poniedziałek o 18.30.

 

W piątek przypada Święto Narodzenia NMP. Zapraszamy na wspólny różaniec   o godzinie 11.30      i o 18.00. W tym dniu przypada także 91. rocznica powstania Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

 

Rozpoczynamy zapisy do Sakramentu Bierzmowania dla uczniów klas 8 szkoły podstawowej oraz uczniów szkół średnich. Kandydatów wraz z rodzicami zapraszamy w każdy wtorek września od godziny 18.30 do biura parafialnego. Deklaracje dla kandydatów dostępne są do pobrania na naszym facebooku. Link do pobrania znajduje się także na stronie parafii w zakładce Przygotowanie do Bierzmowania. Dorosłych kandydatów do Sakramentu Bierzmowania prosimy o kontakt w biurze parafialnym.

Trzecioklasistów z rodzicami zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00. Dla nich rozpoczniemy zapisy i przygotowanie do przyjęcia I Komunii świętej.

 

W następną niedzielę odbędzie się uroczystość beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci: Stasia, Basi, Władzia, Frania, Antosia, Marysi i dziecka, które w momencie śmierci było jeszcze w łonie matki. Po raz pierwszy w historii Kościoła do chwały ołtarzy zostanie wyniesiona cała rodzina wraz z nienarodzonym jeszcze dzieckiem. Ponieśli oni  24 marca 1944 roku śmierć męczeńską, ponieważ  w swoim domu dali schronienie ośmiu Żydom, którzy także zostali zamordowani z rąk hitlerowców.

 

Taca za tydzień przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym Sanktuarium.