Ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela w ciągu roku

27 sierpnia 2023, niedziela

Zapraszamy do udziału w obchodach 43. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność" w środę, 30 sierpnia br. Szczecińskie uroczystości rocznicowe rozpoczną się od odsłonięcia pomnika upamiętniającego Bohaterów Stycznia 1971r. przed Urzędem Wojewódzkim, na Wałach Chrobrego w Szczecinie, o godz. 10.00. Następnie pod bramą Stoczni Szczecińskiej o godz. 12.00 odbędzie się modlitwa i złożenie kwiatów. Zwieńczeniem tych uroczystości będzie Msza Święta o godz. 17.00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki.

Godzinę Świętą odprawimy w czwartek po Mszy św. o godz. 12.00 i o godz. 20.00, a o godz. 21.00 będzie Msza Święta koncelebrowana przez wszystkich kapłanów.

Na Mszę św. wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi zapraszamy w piątek i sobotę o godz. 12.00.

Zapraszamy także na nabożeństwo uwielbienia „W rytmie Serca” – w piątek, po Mszy św. o godz. 18.30.

Zmiana tajemnic różańca świętego – w sobotę, po Mszy św. o godz. 12.00.

Zapraszamy mężczyzn na modlitwę „Męskiego Różańca", która odbędzie się w sobotę. Rozpoczęcie od Mszy Św. o godz. 7.00 w Bazylice pw. św. Jana Chrzciciela. Następnie przejście z modlitwą różańcową pod figurę św. Jana Pawła II  na Jasnych Błoniach.

Po wakacyjnej przerwie, od 1 września, wracamy w dni powszednie do odprawiania Mszy św. o godz. 6.00 i 17.00. Popołudniowy dyżur w konfesjonale będzie się rozpoczynał o godz. 15.00.

Na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny – w niedzielę 3 września o godz. 11.00 – zapraszamy uczniów z rodzicami i nauczycieli. Poświęcimy wówczas tornistry pierwszoklasistów. Zachęcamy, aby starsze dzieci w pierwszy piątek miesiąca przystąpiły do spowiedzi i przyjęły Komunię świętą, aby już od września rozpocząć nabożeństwo 9 Pierwszych Piątków Miesiąca.

Młodzież szkół średnich i przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku w niedzielę 3 września, o godz. 18.00.