Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI niedziela w ciągu roku

30 października 2022, niedziela

Zapraszamy do udziału w Procesji ze świętymi w poniedziałek 31 października. Procesja wyruszy o godz. 20.00 z Jasnych Błoni, od Figury św. Jana Pawła II, do Katedry, gdzie około godz. 21.00 rozpocznie się Msza św. Zapraszamy delegacje parafii, wspólnot oraz ruchów kościelnych, a szczególnie kandydatów do bierzmowania, z relikwiami świętych i błogosławionych.
 
We wtorek 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje porządek niedzielny. Na Cmentarzu Centralnym zostaną odprawione Msze Święte w Kaplicy Głównej o godz. 9.00, 12.00 z procesją i 15.00. Ponadto w tym dniu na Cmentarzu Zachodnim przy  ul. Bronowickiej zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 15.00.
 
We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada, w kaplicy na Cmentarzu Centralnym zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi o godz. 15.00. Po Mszy Świętej odbędzie się modlitwa przy grobowcu kapłańskim.

W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, przy zachowaniu zwykłych warunków odpustu: brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, stan łaski umożliwiający przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencji wyznaczonej przez ojca świętego.
 
Pod chórem wyłożone są karty na wypominki. Na różaniec z wypominkami zapraszamy w dni powszednie o 11.30 i 18.00, a w niedziele o 9.00.
 
Godzinę Świętą odprawimy w czwartek po Mszy św. o 12.00 i o godz. 20.00, a o 21.00 Msza Święta koncelebrowana przez wszystkich kapłanów.
 
Na Mszę św. wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zapraszamy w piątek o godz. 12.00, a po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo uwielbienia: „W rytmie serca”.

W sobotę zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP o godzinie 12.00. Przed Mszą będzie Adoracja i różaniec z wypominkami, a po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

W następną niedzielę gościć będziemy przedstawicieli Trzeciego Zakonu Paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelie na każdy dzień 2023 r. Można je będzie nabyć  po każdej Mszy Świętej w cenie 13 zł. Będą także dostępne egzemplarze z większym drukiem po 25 zł. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień.
 
Listopadowy Biuletyn Sanktuarium jest wyłożony w kruchcie.