Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela w ciągu roku

11 września 2022, niedziela

We wtorek, 13 września, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: o godz. 11.30 – różaniec, o 12.00 – Msza św. ku czci Matce Bożej.

W środę, 14 września, będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i zarazem Dzień Modlitwy za Ukrainę. W tym dniu zapraszamy na centralne nabożeństwo do Archikatedry. Modlitwa rozpocznie się liturgią Mszy Świętej o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością indywidualnego podejścia do Krzyża oraz uczczenie Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Modlitwa ta będzie stanowić IV Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w 2033 r.

 

W naszym Sanktuarium tego dnia będzie całodniowa adoracja Krzyża, a o godzinie 18.00. Droga Krzyżowa.

 

W sobotę odbędzie się IX Archidiecezjalna Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do naszego Sanktuarium. Początek spotkania o godzinie 10.00, a o 12.00 Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń strażowych.

Rozpoczynamy zapisy do Sakramentu Bierzmowania dla uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz uczniów szkół średnich. Kandydatów wraz z rodzicami zapraszamy w każdy wtorek września od godziny 18.30 do biura parafialnego. Deklaracje                           dla kandydatów dostępne są do pobrania na naszym facebooku. Link do pobrania znajduje się także na stronie parafii w zakładce Przygotowanie do Bierzmowania. Dorosłych kandydatów do Sakramentu Bierzmowania prosimy o kontakt w biurze parafialnym.

Trzecioklasistów z rodzicami zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00. Dla nich rozpoczynamy zapisy i przygotowanie do przyjęcia I Komunii świętej. Zapisy potrwają do końca września.

 

Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby renowacji Sanktuarium.

 

W następną niedzielę po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na KUL i Wydział Teologiczny US.