Ogłoszenia duszpasterskie

Trzech Króli i Niedziela Chrztu Pańskiego

6 stycznia 2022, czwartek

1. W święto Trzech Króli, tradycyjnie, siostry Misjonarki rozprowadzają poświęconą kredę. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na wsparcie pracy sióstr wśród polskich emigrantów.

2. W niedzielę Chrztu pańskiego (9 stycznia) zapraszamy do wspólnego kolędowania przy betlejemskim żłóbku wraz z Serduszkami. Serduszka zaśpiewają podczas mszy św. o godz. 15.00, a po mszy dadzą koncert kolęd i pieśni świątecznych.

3. Od poniedziałku (10 stycznia) zapraszamy na nabożeństwa kolędowe do Sanktuarium. Przez dwa tygodnie (od poniedziałku do soboty) o 12.00 i 18.30 będziemy odprawiali Msze św. w intencji Parafian. Każdego dnia za mieszkańców kolejnych ulic. Będziemy udzielać noworocznego błogosławieństwa dla domu i dla rodziny. Przygotujemy wodę święconą i kolędowe obrazki. Zachęcamy, aby po powrocie z kościoła do domu wspólnie się pomodlić, z wiarą ucałować krzyż, pokropić mieszkania wodą święconą i rodzinnie pokolędować. Przy tej okazji będzie można złożyć coroczne kolędowe ofiary w kopertach.

Porządek nabożeństw kolędowych jest następujący:

Poniedziałek (10 stycznia) – mieszkańcy ul. Potulickiej.
Wtorek (11 stycznia): ul. Kusocińskiego, Lewandowskiego, Potrzebowskiego i Sowińskiego.
Środa (12 stycznia): ul. Głowackiego, Kopernika, Langiewicza, Narutowicza,
Plac Dziecka
Czwartek (13 stycznia): ul. Jagiełły, Łokietka, Przybysławy
Piątek (14 stycznia): ul. Krzywoustego (1-19, 58-80)
Sobota (15 stycznia):  wszyscy, którzy nie mogli wziąć udział w nabożeństwach we wskazanym terminie.

Oczywiście można także wybrać dowolny dzień w tygodniu, taki który całej rodzinie pasuje, aby wspólnie przyjść do kościoła i przyjąć noworoczne Boże błogosławień-stwo.

Na duszpasterskie odwiedziny w domach parafian umawiamy się telefonicznie
z wszystkimi, którzy nas do siebie zaprosili.