Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu

19 grudnia 2021, niedziela

1. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Wykorzystajmy ten czas na przygotowanie się do spowiedzi. Dzisiaj spowiadamy do godz. 21.00. Od poniedziałku do czwartku (od 6.00 do 19.00), a w Wigilię od 6.00 do 15.00. Porządek spowiedzi umieszczony jest na konfesjonałach.

2. Ofiary na przedświąteczną pomoc dla ubogich można składać do skarbony pod chórem z napisem Byłem głodny. W świece Caritasu i poświęcone opłatki można zaopatrzyć się w kruchcie kościoła.

3. Bractwo św. Michała Archanioła zapraszamy na Mszę św. we wtorek o godz. 18.30.

4. W piątek zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Przeżyjmy ten czas religijnie. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, lektury fragmentu Ewangelii opisującego Boże Narodzenie i zachowania wszystkich innych zwyczajów, łącznie z powstrzymaniem się od pokarmów mięsnych i alkoholu. Pasterki odprawimy o godz. 22.00 i o północy. W Pierwszy Dzień Świąt Służbę Bożą rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 8.00.

5. W II Dzień Świąt, na Mszę św. o godz. 12.30 będziemy się modlić za rodziny rozdzielone emigracją, zwłaszcza za tych, którzy z powodu pandemii nie mogą spędzić świat z biskimi. Ofiary tego dnia zbierane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

6. Kolęda w 2022 roku będzie miała dwie formy. Pierwszą będą – podobnie jak
w zeszłym roku – nabożeństwa kolędowe w kościele, podczas których będziemy udzielali błogosławieństwa dla domu i dla rodziny w Nowym Roku. Od 10 stycznia będziemy zapraszali na Msze św. o godz. 12.00 lub 18.30 mieszkańców poszczególnych ulic. Po powrocie z kościoła do domu, będzie można pomodlić się wspólnie, pokropić mieszkania wodą święconą i rodzinnie pokolędować.

 

7. Nie rezygnujemy jednak z tradycyjnej kolędy. Parafianie mogą duszpasterzy
zaprosić do swoich domów. Specjalne ZAPROSZENIA są wyłożone pod chórem. Można je także wziąć w kruchcie od wolontariuszy. Zaproszenia należy wypełnić (koniecznie wpisać numer telefonu) i wrzucić do skarbony pod chórem albo przynieść do zakrystii lub biura parafialnego do 31 grudnia. Do każdej osoby zadzwonimy i umówimy się na kolędę. Prosimy, aby zatroszczyć się o sąsiadów, zwłaszcza o osoby samotne.

8. W gablocie pod krzyżem w kruchcie umieszczony został porządek nabożeństw kolędowych w kościele. Nie jest to porządek kolędy (odwiedzin duszpasterskich)!