Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

28 listopada 2021, niedziela

1. Marana tha. Przyjdź, Panie, Jezu! – te słowa Kościół z wiarą wypowiada na początku Adwentu i wzywa do czuwania, ponieważ Pan naprawdę przychodzi. Zaplanujmy więc Adwent! Znajdźmy czas na Roraty i Akatyst ku czci Bogurodzicy. Niech towarzyszy nam codziennie Słowo Boże i dobra duchowa lektura. Bądźmy wrażliwsi na ubogich.

2. Na Roraty zapraszamy w dni powszednie o godz. 6.00. Roraty poprzedza śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Roraty dla dzieci odprawiamy w środy i piątki o godz. 17.00. Akatyst ku czci Bogurodzicy śpiewamy w niedzielę o 17.00.

3. Na Mszę św. z modlitwą za udręczonych duchowo zapraszamy we wtorek o 18.30. W intencji Ojczyzny, obrońców naszych granic, a także za rodziny rozdzielone emigracją będziemy się modlili w środę na Mszy św. wieczornej. Nabożeństwa pierwszego czwartku, piątku i soboty odprawimy według stałego porządku.

4. Fundacja Małych Stópek zaprasza do wzięcia udziału akcji „Paczuszka dla maluszka”. Osoby chcące przygotować świąteczną paczkę dla dzieci proszone są o wzięcie bombki z choinki w kruchcie. W środku bombki są wszystkie potrzebne informacje.

5. Poproszono nas, abyśmy zachęcili do poparcia projektu (w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego) do głosowania na projekt „Nie daj się osteoporozie”. Projekt zakłada bezpłatne badania dla osób między 45 a 65 rokiem życia. Więcej informacji w zakrystii i na plakacie w kruchcie.

6. Przez cały Adwent przy końcu ławek będzie stała skarbona z napisem „Byłem głodny”. Zbieramy do niej ofiary na świąteczna pomoc najuboższym. Wspieramy w ten sposób także całoroczną pracę Sióstr Misjonarek Miłości. W tym roku na pomoc świąteczną dla najuboższych nie mamy żadnej dotacji z Miasta, ani pomocy w formie produktów żywnościowych. Możemy liczyć tylko na siebie.

7. W kruchcie można się zaopatrzyć w poświęcone opłatki oraz w świece Caritas. Jest także Biuletyn na Adwent.