Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Chrystusa Króla

21 listopada 2021, niedziela

1. Po Mszy św. pomodlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Bożemu Sercu. Kto bowiem w uroczystość Chrystusa Króla publicznie odmówi Akt poświęcenia może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św., brak przywiązania do grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Modlitwą obejmiemy polskich żołnierzy i służby mundurowe oraz tych, co nie ustają w wysiłkach, aby pokonać kryzys na granicy z Białorusią, a także za wszystkich, którzy cierpią, są zalęknieni i potrzebują pomocy.

2. Panów zapraszamy na „Męską środę”. Rozpoczynamy modlitwą do św. Józefa o godz. 20.15. Potem – Msza św. i męskie rozmowy.

3. Uczniów szkół średnich, którzy zrezygnowali ze szkolnej katechezy, a chcą być katolikami, zapraszamy na sobotnie wieczory młodych. Rozpoczynamy Mszą św.
o godz. 18.30. Po Mszy św. – rozmowy o życiu i wierze w kawiarence akademickiej.

4. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa i na święta Bożego Narodzenia. Warto ten czas dobrze zaplanować i wykorzys-tać. Uczestniczenie w Roratach, na które zapraszamy w dni powszednie o 6.00 rano, jest dla wielu niezastąpioną adwentową praktyką. Roraty poprzedzać będzie śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.

5. Od następnej niedzieli będziemy rozprowadzać poświęcone opłatki na stół wigilijny.

6. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbiegają dziś ofiary na pomoc humanitarną pogrążonemu w kryzysie Libanowi. Za każdy dar serca bardzo dziękujemy.