Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela w ciągu roku

14 listopada 2021, niedziela

1. We wtorek, we wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej, na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy Wilnian, Kresowiaków i wszystkich czcicieli Matki Miłosierdzia, a na Mszę św. o 18.30 – Bractwo św. Michała Archanioła.

2. Trwa listopadowa modlitwa za zmarłych. Za polecanych w wypominkach modlimy się na różańcu w dni powszednie o godz. 11.30 i 18.00, a w niedziele w kościele o godz. 9.00, a na Cmentarzu Centralnym o godz. 14.00.

3. Uczniów szkół średnich, którzy zrezygnowali ze szkolnej katechezy, a chcą być katolikami, zapraszamy na sobotnie wieczory młodych. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.30. Po Mszy św. – rozmowy o życiu i wierze w kawiarence akademickiej.

4. Studenci zapraszają na Zaduszki Akademickie, które odbędą się w sobotę (20 listopada) w kawiarence duszpasterstwa akademickiego o godz. 18.00. 

5. Wszystkich, którzy pragną na co dzień żyć duchowością ofiarowania i wynagrodzenia Bożemu Sercu i chcą się przygotować do Uroczystości Chrystusa Króla, zapraszamy na trzydniowe rekolekcje. Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Łysy SChr, duszpasterz akademicki. Nauki będą głoszone od czwartku do soboty na Mszach św. o godz. 12.00
i 18.30. W Wigilię Uroczystości Chrystusa Króla, w sobotę, na Mszy św. o 18.30 dokonamy odnowienia Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. 

6. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest świętem tytularnym dla Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla i Towarzystwa Chrystusowego. Za tydzień, na Mszy św. o godz. 9.30 siostry oraz bracia i kapłani chrystusowcy odnowią swoje śluby zakonne.

7. Dzisiaj przeżywamy XIII Światowy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Za tydzień, wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierali ofiary na pomoc pogrążonemu w kryzysie Libanowi (pamiętamy dramatyczne skutki wybuchu sprzed roku w porcie w Bejrucie). W Libanie przebywa ponad 2,5 miliona uchodźców z Syrii i Palestyny. Zbiórką za tydzień ma być także przeznaczona na humanitarną pomoc dla migrantów na granicy polsko – białoruskiej.

 

8. Matce Miłosierdzia polecajmy polskich żołnierzy i służby mundurowe strzegące naszych granic. Pomódlmy się za wszystkich, którzy nie ustają w wysiłkach, aby pokonać kryzys na granicy z Białorusią oraz za wszystkich, którzy cierpią, są zalęknieni i potrzebują pomocy. Pod Twoją obronę…