Ogłoszenia duszpasterskie

XIV Niedziela w ciągu roku

4 lipca 2021, niedziela

1. Na Mszę św. wotywną o Duchu Świętym zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.30,
a do modlitwy za Ojczyznę i rodziny rozdzielone emigracją – w środę wieczorem.

2. W lipcu i w sierpniu – w dni powszednie – nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 i 17.00. Także biuro parafialne będzie pracować w wakacyjnym, zmniejszonym wymiarze, a popołudniowy dyżur w konfesjonale będzie się rozpoczynał o godz. 16.30.

3. Ks. Marek Nikiel SChr został mianowany proboszczem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sarbii, w diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej. Za tydzień, na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy żegnali ks. Marka.

4. Dziękujemy za ofiary składane na malowanie kościoła. Prace w trzecim przęśle są już mocno zaawansowane. Jeszcze w lipcu rozpoczną się prace w nawie bocznej (po stronie ul. Więckowskiego). Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w renowację sklepienia i ufundowali odnowienie jednego kasetonu. Spośród 320 kasetonów swoich fundatorów znalazło prawie 220. Zostało nam jeszcze około 100 kasetonów. Taca za tydzień przeznaczona jest na malowanie kościoła.

5. Przy ołtarzu maryjnym ustawiona została figura Matki Bożej Brzemiennej. Od 2016 roku peregrynuje po polskich parafiach. Była w diecezji tarnowskiej i krakowskiej. Teraz jest u nas. Przez najbliższy tydzień będzie w Sanktuarium. Matka Boże Brzemienna jest orędowniczką wszystkich nienarodzonych dzieci. Ma nam przypominać, że każde życie jest święte. Za Jej wstawiennictwem prośmy Boga o odważnych i odpowiedzialnych mężczyzn. Prośmy o mądre i kochające kobiety. Wspierajmy modlitwą rodziny i w różnych środowiskach promujmy postawy „pro-life”.