Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela w ciągu roku

27 czerwca 2021, niedziela

1. Do wspólnoty Sióstr Misjonarek posługujących w Sanktuarium, dołączyła Siostra  Marta Jezierska, która będzie pracowała w księgarni. Bardzo serdecznie Siostrę witamy i życzymy wszelkich Bożych łask. 

2. Na Mszę św. z modlitwą za udręczonych duchowo zapraszamy we wtorek o 18.30.

3. Panów zapraszamy na „Męską środę”. O godz. 20.15 – nabożeństwo do św. Józefa i Msza św. z katechezą dla mężczyzn.

4. W pierwszy czwartek, piątek i sobotę zapraszamy do modlitwy przebłagalnej i wynagradzającej. Godzinę Świętą odprawimy w pierwszy czwartek po Mszy św. o 12.00 i o godz. 20.00. Na Mszę św. wynagradzającą Sercu Bożemu i Niepoka-lanemu Sercu Maryi zapraszamy w piątek i sobotę o godz. 12.00. Na pierwszo-piątkowe nabożeństwo wielbienia – po Mszy św. o 18.30. Zmiana tajemnic różańca świętego – w sobotę, po Mszy św. o godz. 12.00.

5. Caritas naszej archidiecezji co roku organizuje wakacje dla dzieci z ubogich środowisk. Można tę akcję wesprzeć składając swoją ofiarę do skarbony pod chórem. Serdecznie dziękujemy za każdą pomoc.

6. W lipcu i w sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 i 17.00. Także biuro parafialne będzie pracować w wakacyjnym, zmniejszonym wymiarze, a popołudniowy dyżur w konfesjonale będzie się rozpoczynał o godz. 16.30.

7. Dzisiaj pomagamy 9-letniej Kasi, naszej małej parafiance, która zmaga się z rzadką chorobą genetyczną. Dopiero rok temu Kasia zaczęła mówić. Jej rehabilitacja przynosi efekty, ale jest kosztowana. Przyjaciele Kasi przygotowali kiermasz z domowymi wypiekami i innymi różnościami. W ten sposób chcemy pomóc w zebraniu funduszy na leczenie Kasi. Można także pomóc wysyłając SMS na numer umieszczony na plakatach na drzwiach kościoła.