Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela w ciągu roku

20 czerwca 2021, niedziela

1. W imieniu ks. Prałata Aleksandra Ziejewskiego zapraszamy na odpust ku czci św. Jana Chrzciciela w czwartek o godz. 18.00.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 16.30 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. W związku z tym nie będzie dziś nabożeństwa czerwcowego.

3. Do skarbony pod chórem zbieramy ofiary na wakacjiedla dzieci z ubogich rodzin. Działalność Caritas będzie można wesprzeć także za tydzień. Serdecznie dziękujemy za każdą pomoc.

4. Od dziś przestała obowiązywać dyspensa, dopuszczająca zdalny udział w niedzielnej Mszy św. Wszystkich wiernych na nowo zapraszamy na niedzielne Msze św. w Sanktuarium. Wróciliśmy do spowiadania w konfesjonałach. Na adorację eucharystyczną znów zapraszamy do kaplicy wieczystej adoracji.

5. Za tydzień będziemy pomagać 9-letniej Kasi, naszej małej parafiance, która zmaga się z rzadką chorobą genetyczną. Dopiero rok temu Kasia zaczęła mówić. Jej rehabilitacja przynosi efekty, ale jest kosztowana. Za tydzień przed kościołem (od 10.30 do 14.00) odbędzie się kiermasz domowych wypieków i różności. W ten sposób chcemy pomóc w zebraniu funduszy na leczenie Kasi. Można także pomóc wysyłając SMS na numer umieszczony na plakatach na drzwiach kościoła.

6. Mija właśnie 60 lat pracy Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla w naszej parafii. Swoją pracę na Pomorzu Zachodnim zaczęły właśnie przy kościele Serca Jezusowego. W tym czasie ofiarnie katechizowały, przygotowywały dzieci do przyjęcia sakramentów, pracowały w kurii biskupiej, w zakrystii i biurze parafialnym, a także wśród chorych i potrzebujących. Dzisiaj dziękujemy dobremu Bogu za obecność Sióstr w parafii. Modlimy za nie. Prosimy także o to, aby ich – często dyskretna posługa – przynosiła błogosławione owoce.

7. Siostra Zofia Dyczko, przełożona wspólnoty sióstr, po 6 latach pracy w Sanktuarium, została – decyzją swoich przełożonych – skierowana do pracy wśród polskich emigrantów w Kanadzie. Dziękując Siostrze za lata cennej współpracy  – zwłaszcza za opiekę nad Kołem Misyjnych, scholką dziecięcą, za katechizację i pomoc w przygotowaniu do I Komunii św. – życzymy Bożych sił i matczynej opieki Matki Jezusa w nowej pracy, w nowej wspólnocie.