Ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela w ciągu roku

13 czerwca 2021, niedziela

1. Uczestnikom codziennych nabożeństw podczas dni eucharystycznych oraz wszystkim czcicielom Bożego Serca, którzy wzięli udział w uroczystościach odpustowych serdecznie dziękujemy. Nigdy za dużo czci dla Najświętszego Sakramentu. Nigdy za dużo miłości do Serca Bożego! Zwłaszcza dzisiaj, gdy tak wiele serc stygnie. Dziękujemy wszystkim, którzy z miłości do Pana Jezusa nieśli w procesjach chorągwie i sztandary, którzy śpiewem i modlitwą czcili Chrystusa. To jest widoczne i dziś bardzo potrzebne świadectwo naszej wiary. To także nasze najpiękniejsze tradycje.

2. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy w dni powszednie o 11.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 17.00.

3. Na Mszę św. z modlitwą do św. Michała Archanioła zapraszamy we wtorek o 18.30.

4. Świętą Małgorzatę Marię Alacoque w znaku jej relikwii czcić będzie w piątek po Mszy św. południowej.

5. Decyzją naszych przełożonych zakonnych ks. Marek Nikiel SChr został mianowany proboszczem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sarbii, w diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej. Dziękując ks. Markowi za rok pracy w Sanktuarium, życzymy mu wszelkich łask potrzebnych w nowej posłudze. Pożegnanie ks. Marka odbędzie się w niedzielę, 11 lipca, na Mszy św. o godz. 18.00.

6. Dzieci oraz wychowawcy młodzieżowego klubu „Baza”, prowadzonego przez nasze duszpasterstwo akademickie, zapraszają na kiermasz z dobra książką oraz ręcznie wykonanymi pięknymi rzeczami. Ofiary z kiermaszu są przeznaczone na wakacyjny wypoczynek podopiecznych świetlic środowiskowych. Kiermasz potrwa od godz. 9.00 do 20.00. 

 

7. 20 czerwca, na Mszy św. o 16.30 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Prosimy o modlitwę w ich intencji. W związku z bierzmowaniem w następną niedzielę nie będzie nabożeństwa czerwcowego.

8. Rygory sanitarne rozluźniają się. Od dzisiaj w nabożeństwach w Sanktuarium może brać udział nawet 500 osób, a więc w praktyce nie ma już ograniczeń. Od dzisiaj także wróciliśmy do spowiadania w konfesjonałach. Na adorację Najświętszego Sakramentu znów zapraszamy do kaplicy wieczystej adoracji. 20 czerwca przestaje obowiązywać dyspensa ks. arcybiskupa, dopuszczająca zdalny udział w niedzielnej Mszy św. Wszystkich zatem na nowo zapraszamy do obecności – duszą i ciałem – na niedzielnych Mszach św. w Sanktuarium.