Ogłoszenia duszpasterskie

X Niedziela w ciągu roku

6 czerwca 2021, niedziela

1. Mszę św. wotywną o Duchu Świętym odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30.

2. Trwają Dni Eucharystyczne (dawna oktawa Bożego Ciała). Codziennie na godz. 18.00 (w niedzielę o 17.00) zapraszamy na nabożeństwo do Serca Jezusowego z procesją wokół kościoła.

3. Sto lat temu, w czerwcu 1921 roku, w bazylice Serca Jezusowego w Krakowie pasterze Kościoła poświęcili Polskę Sercu Bożemu. W tym roku uczynią to ponownie, a w łączności z nimi wierni zebrani w swoich parafiach. W Szczecinie centralne uroczystości odbędą się w naszym Sanktuarium w dniu odpustu, 11 czerwca.

4. Program odpustu będzie następujący: o godz. 18.00 – nabożeństwo do Serca Jezusowego z procesją wokół kościoła i Aktem Poświęcenia się Sercu Bożemu. O godz. 19.00 rozpocznie się Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. Bogusława Burgata, wikariusza generalnego Towarzystwa Chrystusowego.

5. Wszystkie Msze św. tego dnia będą odprawione uroczyście. Po każdej Mszy św. będziemy zawierzali nasze rodziny, Kościół i Ojczyznę Sercu Bożemu. Komunia św. przyjęta tego dnia daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego. W uroczystość Serca Jezusowego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Czerwcowy Dzień Fatimski przypada w następną niedzielę. Na różaniec w duchu wynagrodzenia Matce Bożej zapraszamy o godz. 9.00 i 13.30.

7. Także w niedzielę za tydzień zapraszamy na prymicje. Nowowyświęcony chrystu-sowiec – ks. Krzysztof Czapla, który pełnił u nas posługę diakońską, odprawi w Sanktuarium dwie Msze św. o godz. 9.30 i 20.00.

8. Taca za tydzień przeznaczona jest na malowanie kościoła. Za wszystkie ofiary składane na ten cel serdecznie dziękujemy.