Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy

30 maja 2021, niedziela

1. Na nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego zapraszamy w dni powszednie o godz. 11.30 i 18.00. W niedziele o godz. 17.00.

2. W środę na Mszy św. o 18.30 będziemy się modlili za rodziny rozdzielone emigracją.

3. W Uroczystość Bożego Ciała, podziękujemy Jezusowi za Jego eucharystyczną obecność. Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o 9.30 włączymy się w centralną procesję, która – jak każdego roku – wyruszy z kościoła św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00 i zakończy się w katedrze. Boże Ciało przypada w I czwartek miesiąca. Udział w procesji zastępuje nabożeństwo Godziny Świętej.

4. W I piątek i w I sobotę zapraszamy do modlitwy wynagradzającej.

5. Od Bożego Ciała do odpustu Serce Jezusowego trwają Dni Eucharystyczne (dawna oktawa Bożego Ciała). Codziennie na godz. 18.00 (w niedzielę o 17.00) zapraszamy na nabożeństwo do Serca Jezusowego z procesją wokół kościoła. Przedstawicieli wspólnot prosimy o przygotowanie chorągwi i sztandarów.

6. Sto lat temu, w czerwcu 1921 roku, w bazylice Serca Jezusowego w Krakowie pasterze Kościoła poświęcili Polskę Sercu Bożemu. W tym roku uczynią to ponownie, a razem z nimi – cała wspólnota wierzących w Polsce – wszyscy w swoich parafiach. W Szczecinie centralne uroczystości odbędą się w naszym Sanktuarium w dniu odpustu, 11 czerwca.

7. Podobnie jak z zeszłym roku nie będzie procesji ulicami miasta. Uroczystości odpustowe rozpoczną się w naszym kościele nabożeństwem czerwcowym z procesja wokół kościoła. Podczas nabożeństwa – słowami Aktu Poświęcenia – oddamy opiece Serca Jezusowego nas samych, nasze rodziny i naszą Ojczyznę. Uroczysta Msza św. odpustowa rozpocznie się o godz. 19.00.

8. Wszystkie Msze św. tego dnia będą odprawione uroczyście. Po każdej Mszy św. będziemy zawierzali nasze rodziny, Kościół i Ojczyznę Sercu Bożemu. Komunia św. przyjęta tego dnia daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego. W uroczystość Serca Jezusowego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. Czerwcowy Biuletyn Sanktuarium został wyłożony w kruchcie.