Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

16 maja 2021, niedziela

1. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O dary Ducha Świętego modlimy się w ramach nabożeństw majowych: w dni powszednie o godz. 11.30 i 18.00, a w niedzielę – po Mszy św. o 18.00.

2. W przygotowaniu do uroczystości Zesłania Ducha Świętego mają nam także pomóc trzydniowe rekolekcje. Zapraszamy w czwartek i piątek na godz. 18.30, a w sobotę na godz. 21.30. Po sobotniej Mszy św. rozpocznie się modlitewne czuwanie.

3. Na Mszę św. z nabożeństwem ku czci św. Michała Archanioła zapraszamy we wtorek o 18.30. Św. Małgorzatę Marię Alacoque w znaku jej relikwii uczcimy w piątek po Mszy św. o godz. 12.00.

4. Przed nami uroczystość Pierwszej Komunii św. Ze względu na rygory sanitarne, dzieci przystąpią do niej w pięciu grupach: w najbliższą sobotę na Mszach św. o godz. 12.00, 13.30 i 15.00 oraz w niedzielę na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00. Osoby niezwiązane z tą uroczystością prosimy, aby wybrały Msze św. o innych godzinach.

5. Członków wspólnot i grup modlitewnych zapraszamy do katedry na Archidiecezjalny Dzień Jedności przeżywany w poniedziałek, 24 maja, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Modlitewne czuwanie rozpacznie się Msza św. o godz. 18.00 i zakończy Apelem Jasnogórskim. Dzień Jedności Wspólnot rozpoczyna szczeciński Tydzień Ewangelizacji.

6. Trzecie przykazanie kościelne przypomina o obowiązku przyjęcia Komunii św.w okresie wielkanocnym. Wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi. Komunię św. przyjętą od środy popielcowej do uroczystości Najświętszej Trójcy włącznie (mamy na to jeszcze dwa tygodnie, czyli do 30 maja), można traktować jako wypełnienie przykazania.