Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna

9 maja 2021, niedziela

1. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe, które odprawiamy o godz. 11.30 i 18.00, a w niedzielę – po Mszy św. o godz. 18.00. 

2. W czwartek, 13 maja, zapraszamy do modlitwy w duchu fatimskim. O godz. 11.30 odmówmy różaniec i Litanię loretańska, o 12.00 – Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

3. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na remont Sanktuarium. Dzięki nim prace mogą posuwać się naprzód. Arkusze w różnych odcieniach czerwieni, rozwieszone w nawie bocznej i plamy w różnych odcieniach szarości na kolumnach, to kolejne próby kolorystyczne, które mają wyłonić kolory docelowe. Ostateczne decyzje, które będą podjęte komisyjnie, jeszcze przed nami. Ufamy, że zapadną przed wakacjami.

 

4. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych ufundują w tym roku niewielki ołtarzyk pod figurę Matki Bożej, stojącą przy filarze koło chrzcielnicy. Rodziców bierzmowanych prosimy, aby ich ofiary mogły być przeznaczone na ufundowanie podobnego ołtarzyka pod figurę św. Antoniego, stojącego przy filarze po stronie tabernakulum.

5. Dziękujemy za ofiary złożone na restaurację obrazów. Renowacja obrazu św. Józefa i św. Teresy od Dzieciątka Jezus już się rozpoczęła. Cieszymy się, że wszystkie  obrazy znalazły swoich fundatorów. Pozostał nam jeden, który należy odnowić – obraz Jezusa Miłosiernego, zawieszony w kaplicy wieczystej adoracji. Ufamy, że i on znajdzie swojego fundatora.

6. Gościmy dzisiaj przedstawicieli wspólnoty Cenacolo, która jest katolickim stowarzyszeniem niosącym pomoc uzależnionej i zagubionej młodzieży.