Ogłoszenia duszpasterskie

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

18 kwietnia 2021, niedziela

1. Motywem rozpoczętego dziś XIII Tygodnia Biblijnego są słowa Pana Jezusa: „Jam jest Chleb życia. Kto do Mnie przychodzi nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Przez najbliższy tydzień podczas Mszy Świętych o godz. 12.00 i 18.30 będą towarzyszyć nam komentarze wprowadzające do Liturgii Słowa oraz pogłębiona homilia, oparta na mowie eucharystycznej Chrystusa z VI rozdziału Ewangelii wg św. Jana. Zachęcamy, aby uważnie wsłuchiwać się w treści komentowanych fragmentów Ewangelii i wykorzystać je do osobistej modlitwy Słowem Bożym (np. w formie Lectio Divina). Można ze sobą zabrać notatnik, aby zapisać wartościowe myśli.

2. Na Mszę św. z nabożeństwem do św. Michała Archanioła zapraszamy we wtorek
o godz. 18.30.

3. Dzisiaj, zamiast dorocznego Marszu dla Życia, zapraszamy do udziału w akcji „USŁYSZ”, która odbędzie się na Jasnych Błoniach. Od godz. 12.00 do 21.00 będzie można uderzyć w dzwon i w ten sposób dać osobiste świadectwo, że wybieramy życie. I że chcemy chronić każde ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci.

4. Studenci po Mszy św. częstują słodkim upominkiem, owiniętym w mądry cytat. Można się im odwdzięczyć i złożyć ofiarę na świetlice środowiskowe prowadzone przez studentów z duszpasterstwa akademickiego.