Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia

11 kwietnia 2021, niedziela

1. W święto Miłosierdzia Bożego przez cały dzień modlimy się Koronką wierząc, że tylko w Bożym miłosierdziu możemy pokładać naszą nadzieję.

2. Dzisiaj także rozpoczyna się w polskim Kościele Tydzień Miłosierdzia przeżywany pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Ta charytatywna akcja organizowana jest siedemdziesiąty siódmy rok z rzędu. Można się w nią włączyć składając ofiarę do skarbony ustawionej pod chórem z napisem: „Tydzień miłosierdzia”.

3. Przy Sanktuarium powstała nowa wspólnota. Od dzisiejszej niedzieli, mimo ograniczeń związanych z pandemią, rozpoczyna swoją działalność. Wspólnota nosi łacińską nazwę IN MUTO CORDE (W Cichym Sercu) i jest przeznaczona dla młodych, głównie ze szkół średnich, którzy chce żyć w duchu Serca Jezusowego. Inauguracja nowej wspólnoty odbędzie się dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18:00.

4. Msza św. wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona za tydzień, w poniedziałek 19 kwietnia, o godz. 18.30.

5. W Wielki Czwartek na przedniej ścianie ołtarza został umieszczony i poświęcony monogram, składający się z dwóch greckich liter: „Chi” oraz „Ro”. Od nich rozpoczyna się słowo „Christos” – Pomazaniec, Mesjasz, Chrystus. Litery oplata winna latorośl symbolizująca Eucharystię, a jednocześnie wiążąca ołtarz ofiarny z dekoracją ołtarza przedsoborowego. W centrum monogramu znajduje się kamień z Golgoty, z bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie, przekazany dla Sanktuarium przez franciszkanów pracujących w Ziemi Świętej. Ma on nam przypominać związek ofiary Mszy św. składanej w sposób bezkrwawy na ołtarzu, z ofiarą złożoną przez Chrystusa na krzyżu dla naszego zbawienia. Bardzo dziękujemy fundatorom monogramu.

6. Na ołtarzu maryjnym stanął nowy świecznik, dzieło współczesnego wrocławskiego artysty. Będzie używany podczas świat i nabożeństw maryjnych oraz wtedy, kiedy modlimy się na różańcu.

   

7. Za tydzień, w niedzielę, zamiast dorocznego Marszu dla Życia, zapraszamy do udziału w akcji „USŁYSZ”, która odbędzie się przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie od godz. 12.00 do 21.00. Akcja „USŁYSZ” będzie polegać na tym, że każdy popierający wartość życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmieci, będzie mógł dać o tym świadectwo poprzez uderzenie w dzwon „Głos Nienarodzonych”, który został pobłogosławiony w ubiegłym roku przez Ojca Świętego Franciszka”