Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

21 marca 2021, niedziela

1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia. Tego dnia na wszystkich Mszach św. będzie można podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone.

2, Drogi krzyżowe odprawimy w piątek o godz. 9.30, 11.30, 17.30 (dla dzieci), 18.00 i 20.30 (akademicka). Zapraszamy także na Drogi krzyżowe w pozostałe dni powszednie o godz. 11.30 i 18.00.

3. Na akademicką drogę krzyżową w najbliższy piątek zapraszamy zwłaszcza młodych oraz tych, którzy chcieliby się lepiej przygotować do wielkanocnej spowiedzi.

4. Na Gorzkie żale – wyjątkowo w tym roku – zapraszamy po niedzielnych Mszach św. o godz. 8.00 i 12.30. Studenci śpiewają Gorzkie żale o godz. 19.30.

 

5. Ofiary na pomoc najuboższym zbieramy do skarbony ustawionej pod chórem,z napisem: Wielkopostna jałmużna. W kruchcie można zaopatrzyć się w świątecz-ne świece. Przygotowaliśmy także „torby miłosierdzia”, które można wziąć, wypełnić żywnością i artykułami pierwszej potrzeby, i w ten sposób pomóc nam przygotować świąteczne paczki dla ubogich.

6. Od najbliższego piątku do Świąt Wielkanocnych spowiedź w Sanktuarium będzie trwała przez cały dzień, bez prezerwy. Spowiadamy w kaplicy wieczystej adoracji i  w kruchcie (obok ołtarza Maryjnego).

7. W Niedzielę Palmową na każdej Mszy św. będziemy święcić palmy. Będą je przed Sanktuarium rozprowadzać studenci. Podobnie jak w zeszłym roku, rezygnujemy z procesji z palmami ulicami miasta.  

8. Już dziś chcemy zapowiedzieć, że w Wielką Sobotę będziemy święcić pokarmy na stół wielkanocny. Nabożeństwo, z zachowaniem rygorów sanitarnych, będzie się odbywało na placu przed Sanktuarium. Kościół w tym czasie będzie otwarty i będzie służył modlitwie przy Grobie Bożym i spowiedzi.