Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu

14 marca 2021, niedziela

1. Na Mszę św. z nabożeństwem do św. Michała Archanioła zapraszamy we wtorek
o godz. 18.30.

2. W najbliższy piątek, 19 marca, obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, którego papież Franciszek ogłosił patronem roku 2021. Zachęcamy, aby w osobistej modlitwie św. Józefowi polecać wspólnotę Kościoła, nasze rodziny, zwłaszcza mężczyzn i ojców, poszukujących pracy oraz chorych i umierających. Św. Józef jest patronem dobrej śmierci, czyli takiej, gdy człowiek odchodzi z tego świata zaopatrzony sakramentami świętymi, pojednany z Bogiem i z ludźmi. Uroczyste Msze św. odprawimy o godz. 12.00 i 18.30. Z racji na uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Drogi krzyżowe odprawimy w piątek w stałym porządku. Zapraszamy także na Drogi krzyżowe w pozostałe dni powszednie o godz. 11.30 i 18.00.

4. Na Gorzkie żale – wyjątkowo w tym roku – zapraszamy po niedzielnych Mszach św. o godz. 8.00 i 12.30. Studenci śpiewają Gorzkie żale o godz. 19.30.

5. Na cały Wielki Post pod chórem została wystawiona skarbona z napisem Wielkopostna jałmużna. To nasz dar dla najuboższych. W kruchcie można zaopatrzyć się w świąteczne świece. Przygotowaliśmy także „torby miłosierdzia”, które można wziąć, wypełnić żywnością i artykułami pierwszej potrzeby, i w ten sposób pomóc nam przygotować świąteczne paczki dla ubogich.