Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu

7 marca 2021, niedziela

1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Marcin Sęk SChr. Rekolekcje potrwają do środy. Nauk może wysłuchać w niedzielę na wszystkich Mszach św., a w dni powszednie na Mszach św. o godz. 9.00, 12.00 i 18.30. Serdecznie zapraszamy.

2. Na początku Wielkiego Postu w całym Kościele zbierane są ofiary na misje. Chcemy w tym roku naszą pomoc precyzyjnie zaadresować i przekazać parafii NSPJ w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie, gdzie posługuje nasz Rekolekcjonista. Podziękujemy w tan sposób także za rekolekcje. Po Mszy św. Ks. Marcin będzie zbierał ofiary w kruchcie kościoła.

3. Drogi krzyżowe odprawiamy w piątki o 9.30, 11.30, 17.30 (dzieci), 18.00 i 20.30 (akademicka). Tradycją Sanktuarium są Drogi krzyżowe odprawiane także w pozos-tałe dni powszednie o godz. 11.30 i 18.00.

4. Na Gorzkie żale – wyjątkowo w tym roku – zapraszamy po niedzielnych Mszach św. o godz. 8.00 i 12.30. Studenci śpiewają Gorzkie żale o godz. 19.30.

5. Na cały Wielki Post pod chórem została wystawiona skarbona z napisem Wielkopostna jałmużna. To nasz dar dla najuboższych. W kruchcie można zaopatrzyć się w świąteczne świece.

6. 19 marca, czcimy św. Józefa, Oblubieńca NMP, którego papież Franciszek ogłosił patronem roku 2021. W środę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością. W dni powszednie odprawiać ją będziemy po Mszach św. o godz. 12.00 i 18.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30 i o 18.00. Zachęcamy także, aby w osobistej modlitwie opiece św. Józefa polecać wspólnotę Kościoła, nasze rodziny, zwłaszcza mężczyzn i ojców, poszukujących pracy oraz chorych. Św. Józef jest także patronem dobrej śmierci, czyli takiej, gdy człowiek odchodzi z tego świata zaopatrzony sakramentami  świętymi, pojednany z Bogiem i z ludźmi. 

7. Na stoliku, przed obrazem Serca Jezusowego została ponownie wyłożona Księga Łask. Można do niej wpisywać swoje prośby i podziękowania. We wszystkich intencjach wpisanych do Księgi Łask w piątek o godz. 12.00 odprawiamy Mszę św. (z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca).  Na filarze przy kaplicy Maryjnej została ponownie umieszczona skrzynka, do której można składać intencje do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W ostatnim czasie utrudniały to prace remontowe.