Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Zwykła

7 lutego 2021, niedziela

1. W orędziu na XXIX Światowy Dzień Chorego, papież Franciszek przypomina, że w chorobie balsamem staje się bliskość: „Jako chrześcijanie – pisze Ojciec Święty – przeżywamy bliskość jako wyraz miłości Chrystusa, Dobrego Samarytanina, który ze współczuciem stał się bliskim każdego człowieka zranionego przez grzech. Jesteśmy powołani, by być miłosierni jak Ojciec i miłować naszych braci chorych, słabych i cierpiących. Przeżywamy tę bliskość nie tyko osobiście, ale także wspólnie. Braterska miłość w Chrystusie rodzi bowiem wspólnotę, która potrafi leczyć, nikogo nie opuszcza i która włącza i przyjmuje najsłabszych”.

Msza św. w intencji chorych zostanie odprawiona w czwartek, 11 lutego, o godz. 12.00. Podczas Mszy św. będziemy udzielać sakramentu namaszczenia chorych.

2. Na studenckie Stowarzyszenie Razem, które prowadzi dwie świetlice środowisko-we, można przekazać 1% podatku. Studenci w kruchcie rozdają ulotki z potrzebnymi informacjami. Podobnie jak w poprzednich latach, możemy pomóc rozliczyć PIT. Zainteresowanych zapraszamy do biura parafialnego.

3. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przy współpracy Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny zaprasza na cykl wykładów i zajęć warsztatowych, których celem jest przygotowywanie świeckich kandydatów do posługi w Duszpasterstwie Rodzin. W programie Studium m.in.: szeroko rozumiana wiedza o małżeństwie i rodzicielstwie, społeczne nauczanie Kościoła, nauka Naturalnego Planowania Rodziny, warsztaty komunika-cji, pomoc rodzinom, a także praktyczne wskazówki dla osób przygotowujących narzeczonych do zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

4. Taca za tydzień przeznaczona jest na malowanie kościoła. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na te cel. Zachęcamy do ufundowania odnowienia jednego kasetonu na sklepieniu. Wszyscy ofiarodawcy zostaną wpisani do Wielkiej Księgi Fundatorów Sanktuarium.