Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela w ciągu roku

31 stycznia 2021, niedziela

1. Na Mszę św. wotywną o Duchu Świętym z nabożeństwem zapraszamy w ponie-działek o godz. 18.30.

2. Święto Ofiarowania Pańskiego, z woli św. Jana Pawła II, obchodzimy jako Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji, w szczecińskiej katedrze zgromadzą się przedstawiciele zgromadzeń zakonnych i innych form życia konsekrowanego. O godz. 16.00 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa.

3. Dnia 2 lutego, na Msze św. do Sanktuarium zapraszamy ze świecami. Na każdej Mszy św. będziemy święcić gromnice. Bractwo św. Michała Archanioła zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30.

4. W intencji rodzin rozdzielonych emigracją będziemy się modlić w środę na Mszy św. wieczornej. Nabożeństwa I Czwartku, Piątku i Soboty odprawimy w stałym porządku. W sobotę, po Mszy św. o godz. 12.00 – zmiana tajemnic różańca świętego.

5. Przez cały styczeń modliliśmy się w intencji parafian, odprawiając w każdy dzień powszedni po dwie Msze św. Bardzo dziękujemy Parafianom, którzy w tych nabożeństwach uczestniczyli i do naszych modlitw dołączali swoje, zawierzając Bożej opiece swoje rodziny i cały nowy rok. Dziękujemy także tym, którzy w duchu współodpowiedzialności za Parafię i za Kościół złożyli z tej okazji ofiary. 

6. Przed nami kolejny etap malowania kościoła. W zeszłym tygodniu rozpoczął się demontaż rusztowań. Połowa sklepień w Sanktuarium jest już zakonserwowana, pomalowana i ozdobiona. Wkrótce rusztowania staną ponownie, umożliwiając prace konserwatorskie i malarskie w kolejnym prześle. W międzyczasie kontynuujemy prace przygotowawcze. Z kolumn pod chórem zdejmowane są warstwy farby olejnej, a ze ścian – lamperie. Wszystkie te prace są bardzo kosztowne. Odczuwamy ich ciężar zwłaszcza dzisiaj, w trudnym czasie pandemii. Samo przestawienie rusztowań będzie kosztowało około 40 tysięcy złotych. Za każdą pomoc w finansowaniu prac malarskich bardzo dziękujemy. W dalszym ciągu prosimy o wyrozumiałość (kiedy okaże się, że ławka jest zakurzona) i o ostrożność (zwłaszcza przy podchodzeniu do Komunii św. lub przechodzeniu blisko rusztowań).

 

7. Za dwa tygodznie, 14 lutego, przed Sanktuarium stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodastwa, w którym będzie można oddać krew. Osoby zdrowe i pełnoletnie zapraszamy do wzięcia udziału w tej okacji.

8. W kruchcie wyłożony jest Biuletyn Sanktuarium na luty.