Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu

27 grudnia 2020, niedziela

1. Panów zapraszamy na „męską środę”. O godz. 20.15 – nabożeństwo do św. Józefa i Msza św., a po niej spotkanie w kościele.

2. 31 grudnia nabożeństwo Godziny Świętej odbędzie się po Mszy św. o godz. 12.00,
a nabożeństwo dziękczynne na zakończenie rok kalendarzowego – o godz. 17.00. Pierwszego stycznia, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym.

3. Na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zapraszamy w sobotę:
o godz. 11.30 – różaniec, o 12.00 – Msza św. i zmiana tajemnic różańca św.

4. W Nowym Roku rygory sanitarne nie pozwolą nam na pójście do parafian z wizytą duszpasterską. Chcemy zaproponować inna formę kolędy:

5. Cały styczeń będzie w Sanktuarium czasem modlitwy za Parafian. Począwszy od 4 stycznia, w każdy dzień powszedni (od poniedziałku do soboty), o godz. 12.00 i 18.30 będziemy odprawiali Msze św. w intencji Parafian: każdego dnia za mieszkańców innej ulicy (np. w jeden dzień za mieszkańców ul. Krzywoustego, w kolejny za tych, z ul. Królowej Jadwigi itd.). Na tych Mszach św. będziemy udzielać świątecznego błogosławieństwa dla domu i dla rodziny. Będzie można poświęcić wodę, którą należy przynieść we własnym pojemniku. Oczywiście w tych nabożeństwach będą mogli wziąć udział tylko przedstawiciele rodzin. Można reprezentować także swoich sąsiadów, zwłaszcza samotnych i starszych. Po powrocie z kościoła do domu (świątecznie przygotowanego jak na normalną kolędę), będzie można pomodlić się wspólnie, ucałować znak Krzyża Świętego, pokropić mieszkania wodą święconą i rodzinnie pokolędować. Podczas nabożeństw będziemy rozdawali folder kolędowy z propozycją przebiegu takiego domowego, kolędowego nabożeństwa. Będzie to także okazja, aby ci, którzy czują się odpowiedzialni za wspólnotę parafialną złożyli w kopertach ofiarę.

Porządek styczniowych nabożeństw za Parafian wywieszony jest gablocie pod krzyżem, dostępny na stronie internetowej, a od 1 stycznia będziemy go podawali w ogłoszeniach parafialnych.