Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu

20 grudnia 2020, niedziela

1. Kaplica wieczystej adoracji i kruchta przy wejściu do zakrystii – służą jako konfesjonały. Dzisiaj (w niedzielę) spowiadamy bez przerwy do godz. 21.00. Od poniedziałku do środy w godzinach od 6.00 do 19.00. W czwartek (w wigilię) od godz. 6.00 do 15.00.

2. Ofiary na przedświąteczną pomoc dla ubogich można składać do skarbony pod chórem z napisem Byłem głodny. W świece Caritasu i poświęcone opłatki można zaopatrzyć się w kruchcie kościoła.

3. W czwartek zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Przeżyjmy ten czas religijnie. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, lektury fragmentu Ewangelii opisującego Boże Narodzenie i zachowania wszystkich innych zwyczajów, łącznie z powstrzymaniem się od pokarmów mięsnych i alkoholu. Pasterki odprawimy o godz. 22.00 i o północy. W Pierwszy Dzień Świąt Służbę Bożą rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 8.00.

4. W II Dzień Świąt, na Mszę św. o godz. 12.30 będziemy się modlić za rodziny rozdzielone emigracją, zwłaszcza za tych, którzy z powodu pandemii nie mogą spędzić świat z biskimi. Ofiary tego dnia zbierane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

5. 27 grudnia, w Niedzielę Świętej Rodziny, będziemy modlili się za chrześcijańskie rodziny, a małżonkowie – na każdej Mszy św. – będą mogli odnowić swoje śluby.

6. W Biuletynie Sanktuarium, który wyłożyliśmy w kruchcie, informujemy o planowanym na 31 grudnia wieczornym nabożeństwie o godz. 20.00. Ze względu na nowe rygory sanitarne musimy je odprawić wcześniej. Zapraszamy więc – w ostatni dzień roku – na godz. 17.00, na Mszę św. z nabożeństwem dziękczynnym. Intencję mszalną przyjętą na godz. 18.30 oraz tę z godz. 21.00 (o świętość dla kapłanów i osób konsekrowanych)  odprawimy o godz. 17.00.

7. Ósmego grudnia, Ojciec św. Franciszek ogłosił Rok św. Józefa. Jego ojcowskiemu sercu zawierzył cały Kościół, wszystkich wierzących, a także niepewną przyszłość. I my opiece św. Józefa, zwłaszcza w czasie świąt, zawierzajmy nasze rodziny, naszą wiarę i wszystkie nasze sprawy. Niech nic nie odbiera nam nadziei! Bądźmy bogaci w nadzieję!