Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela w ciagu roku

6 września 2020, niedziela

1. Na Mszę św. wotywna o Duchu Świętym zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.30. Podczas tej Mszy św. będziemy także polecać Bogu zmarłego miesiąc temu śp. Edmunda Bilickiego, naszego parafianina, senatora I kadencji, założyciela Akcji Katolickiej w Szczecinie.

2. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentów świętych: Uczniów klas trzecich szkół podstawowych wraz z rodzicami zapraszamy na niedzielne Msze św. o 11.00. Po Mszy św. będą odbywały się spotkania dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkania dla uczniów klas 6, 7 i 8, w ramach przygotowania do bierzmowania, odbywać się będą w kościele w niedzielę o 17.30. Przygotowujących się do małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński. Spotkania dla narzeczonych są w sali pod księgarnią w czwartki o 19.30. Najbliższy cykl rozpocznie się 24 września.

3. W niedzielę, 13 września, na modlitwę różańcową w duchu fatimskim zapraszamy o godz. 9.00.  Natomiast na Mszy św. o godz. 11.00 do I Komunii św. przystąpi  ostania grupa zeszłorocznych trzecioklasistów.

4. W środę, 8 września, w święto Narodzenia NMP, rozpoczną się ogólnopolskie 33-dniowe rekolekcje internetowe, przygotowujące do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi. Tę drogę duchową polecali i osobiście praktykowali wielcy papieże XX wieku. Projekt jednoczy różne środowiska, ruchy
i wspólnoty katolickie. Wydarzenie nosi nazwę „
ODDANIE33” i pod takim tytułem można informacje znaleźć w Internecie.

5. Na uroczystą Mszę św. w święto Narodzenia NMP zapraszamy we wtorek o godz. 12.00 i 18.30. Po każdej Mszy św. będziemy zawierzać Matce Bożej wspólnotę Kościół w naszej Ojczyźnie.

5. Rok 2020 to czas wielkich rocznic. Sto lat temu urodził się Jan Paweł II, Małgorzata Maria Aklacoque została włączona do grona świętych. Sto lat temu rozegrała się Bitwa Warszawska. Obroniona została niepodległość Polski i uratowana dusza Europy. Krew przelana na wojnie z bolszewikami stała się ceną wolności. Dziś znowu potrzeba krwi. Dzisiaj także trzeba przelewać krew! Dosłownie! Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa włącza się w apel o krew. Chcemy pomóc! Za półtora miesiąca, 18 października, przed naszym kościołem stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, w którym będzie można oddać krew. Zapraszamy osoby zdrowe, w wieku od 18 do 65 roku. Potrzeba 50 osób. Zachęćmy przyjaciół i krewnych. Pomyślmy, czy tak nie powinno już zostać na stałe? Tutaj, w Sanktuarium Serca Jezusowego, gdzie niejedno ludzkie serce zostało uzdrowione i ożyło… Tutaj, w sercu Szczecina, oddawać krew dla potrzebujących! Dać kawałek siebie! Realnie! W duchu chrześcijańskiej miłości bliźniego. W duchu wynagrodzenia za swoje grzechy i w duchu wdzięczności za otarte dla nas Serce Jezusa! Chętnych zapraszamy do zakrystii lub do biura parafialnego. Tam można się zapisać i uzyskać szczegółowe informacje.

6. Taca za tydzień przeznaczona jest na malowanie kościoła.

Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.