Ogłoszenia duszpasterskie

15-16 sierpnia 2020

15 sierpnia 2020, sobota

1. Dni od uroczystości Wniebowzięcia Maryi (15 sierpnia) do wspomnienia Matki Bożej Królowej (22 sierpnia) chcemy wypełnić modlitwą różańcową. Jak w poprzednich latach będziemy Matce Jezusa zawierzać naszą Ojczyznę, Kościół Święty, nasze rodziny, nasze trudne sprawy. Ma to być także czas modlitwy wynagradzającej za grzechy przeciwko Bogu i przeciwko czci Niepokalanej Dziewicy oraz za grzechy przeciwko miłości bliźniego.

2. Ze względu z remont kościoła ulegną zmianie godziny nabożeństw: w niedzielę (16 sierpnia) na nabożeństwo zapraszamy o godz. 9.00. W dni powszednie o godz. 11.30. Nie będzie natomiast nabożeństw o godz. 18.00.

3. Nazwaliśmy te nabożeństwa Ogrodem Maryi. Zachęcamy, aby w te dni przyno-sić Matce Bożej kwiaty, jako znak naszej miłości do Niej i wdzięczności za  opiekę. Kwiaty symbolizują cnoty Maryi, które chcemy naśladować. Ufamy, że nabożeństwa będą pomagały nam nie tylko goręcej kochać Maryję i rozumieć Jej miejsce w życiu Kościoła, ale także będą nas uczyły żyć i wierzyć Jak Maryja.

4. Cały świat spieszy z pomocą mieszkańcom Libanu po tragicznym w skutkach wybuchu w Bejrucie. W niedzielę, 16 sierpnia, we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny Caritas będzie zbierać ofiary na pomoc dla poszkodowanych. I my włączmy się w to dzieło miłosierdzia. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierali ofiary w kruchcie kościoła.

5. Na nabożeństwo do św. Michała Archanioła zapraszamy we wtorek o 18.30.

6. Zespół Serduszka ogłasza nabór w swoje szeregi. Zainteresowanych zapraszamy na warsztaty muzyczne w dniach od 24 do 28 sierpnia. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze parafialnym do 20 sierpnia. Zapraszamy takżedzieci i młodzież na naukę angielskiego, zajęcia teatralne i katechezy z dobrym pasterzem dla dzieci i ich rodziców. Zapisy na te wszystkie inicjatywy do 5 września. Szczegóły w biurze parafialnym.

7. Decyzją przełożonych zakonnych ks. Krzysztof Ośka SChr po 7 latach pracy
w Sanktuarium, został przeniesiony do parafii pw. Chrystusa Króla w Stargardzie. Również ks. Maciej Onaszkiewicz SChr zakończył posługę w Szczecinie i rozpocznie pracę w Goleniowie. Obu księżom bardzo dziękujemy za ofiarną pracę duszpasterską i życzymy, aby ich posłudze w nowych parafiach towarzyszyło Boże błogosławieństwo i opieka Matki Jezusa. Będziemy żegnać ks. Krzysztofa i ks. Macieja w niedzielę 23 sierpnia, na Mszy św. o godz. 9.30.

Parafian i Gości polecamy opiece Serce Jezusowego.