Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela w ciagu roku

26 lipca 2020, niedziela

1. W pierwszą sobotę sierpnia zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwa różańcowa rozpocznie się o godz. 11.30, o 12.00 Msza św. i zmiana tajemnic różańca św.   

2. W niedzielę, 2 sierpnia, gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepoka-lanej, którzy będą głosić Słowo Boże i rozprowadzać kalendarze misyjne. Ofiary składane za kalendarze będą przeznaczone na oblacką działalność misyjną.

3. Zespół dziecięco-młodzieżowy Serduszka ogłasza nabór w swoje szeregi. Zainteresowanych zapraszamy na warsztaty muzyczne w dniach od 24 do 28 sierpnia. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze parafialnym do 20 sierpnia. W ramach Ognisko Pracy Pozaszkolnej zaprasza także dzieci i młodzież na naukę angielskiego, zajęcia teatralne i katechezy z dobrym pasterzem dla dzieci i ich rodziców. Zapisy na te wszystkie inicjatywy do 5 września. Szczegóły w biurze parafialnym.

4. Prace konserwatorskie w kościele zaowocowały w ostatnim tygodniu dość spektakularnym odkryciem. Okazało się mianowicie, że na żelbetowych kolumnach międzynawowych, pod wieloma warstwami farby olejnej, znajdują się oryginalne, przedwojenne zdobienia. Zdobienia te mają formę odciśniętych w żelbecie żłobkowanych i złoconych pierścieni. Prawie stuletnie złocenia zostały po wojnie pokryte warstwą gipsu, co sprawiło, że zachowały się w doskonałym stanie, bez mechanicznych uszkodzeń. O odkryciu został powiadomiony Miejski Konserwator Zabytków. Program prac konserwatorskich jest w przygotowaniu.

5. Prace w kościele skutkują dużym zapyleniem. Nie nadążamy z odkurzeniem! Potrzebujemy pomocników, którzy w sierpniu pomogliby nam utrzymać kościół w czystości. Chętnych do pomocy zapraszamy po Mszy do zakrystii.

Parafian i Gości polecamy opiece Serce Jezusowego.