Ogłoszenia duszpasterskie

XIV Niedziela w ciagu roku

5 lipca 2020, niedziela

1. W lipcu i w sierpniu – w dni powszednie – nie ma Mszy św. o godz. 6.00
i 17.00. Biuro pracuje w wakacyjnym, zmniejszonym wymiarze, a popołudniowy dyżur w konfesjonale rozpoczyna się o godz. 16.30. Od dzisiaj także rezygnujemy z odprawiana niedzielnej Mszy św. o godz. 16.30, wprowadzonej w czasie pandemii.

2. Na Mszę św. wotywną o Duchu Świętym zapraszamy w poniedziałek
o godz. 18.30.

 

3. Zakończyliśmy malowanie prezbiterium i pierwszego przęsła korpusu kościoła. W tym tygodniu rozpoczną się prace przy przestawianiu rusztowań. Wkrótce powrócą na swoje miejsce obrazy Serca Jezusowego i Matki Bożej Ostrobramskiej, a także tryptyk z ikoną NMP Nieustającej Pomocy i płaskorzeźbami św. Józefa i św. Jana Pawła II. Trwają prace przy stacjach drogi krzyżowej. W pierwszej kolejności odnawiane są stacje umieszczone najbliżej ołtarza. Kolejne będą konserwowane stopniowo, w takim tempie, w jakim będzie się posuwało malowanie kościoła.  

4. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary, dzięki którym prace mogą być kontynuowane. Taca za tydzień przeznaczona jest na malowanie kościoła.

5. Zapraszamy do sklepiku w kruchcie i do księgarni za Sanktuarium. Można tam zaopatrzyć się w prasę katolicką i dobrą lekturę na wakacje.

Wszystkich polecamy opiece Serce Jezusowego.