Ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela w ciagu roku

14 czerwca 2020, niedziela

1. Od Bożego Ciała do uroczystości Serce Jezusowego trwają Dnie Eucharystyczne (dawna oktawa Bożego Ciała). Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeń-stwo do Serca Jezusowego z procesją.

2. Bractwo św. Michała zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem we wtorek
o godz. 18.30.

3. Odpust parafialny ku czci Serca Jezusowego przeżyjmy w duchu wdzięczności za miłość Boga, która ratuje świat przed piekłem, a ludzkie serce przed samotnością i brakiem nadziei. Zawierzymy Bożemu Sercu kapłanów, wspólnotę Kościoła, nasze rodziny i cały Szczecin oraz pomodlimy się za chrystusowców posyłanych ma misje. Nie będzie w tym roku procesji ulicami Szczecina. Uroczystości odpustowe rozpoczną się w naszym kościele nieszporami o godz. 18.00. Po nieszporach procesja eucharystyczna przejdzie wokół kościoła, o 19.00 rozpocznie się Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa.

4. Wszystkie Msze św. tego dnia będą odprawione uroczyście. Po każdej Mszy św. będziemy zawierzali nasze rodziny, Kościół i Ojczyznę Sercu Bożemu. Komunia św. przyjęta tego dnia możliwość uzyskania odpustu zupełnego. W uroczystość Serca Jezusowego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży w sobotę na Mszy św. o godz. 15.30. Do wspólnej modlitwy w intencji przyjmujących bierzmowanie zapraszamy ich rodziny, krewnych i przyjaciół oraz parafialne wspólnoty modlitewne.