Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

7 kwietnia 2019, niedziela

1. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 11.30 i 18.00. W piątki drogi krzyżowe odprawimy o 9.30, 11.30, 17.30 (dla dzieci) i 18.00. Akademicka Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 19.00 na Placu Lotników i ulicami Szczecina przejdzie na Jasne Błonia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W niedziele o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Ustawiona przy końcu ławek skarbona przeznaczona jest na wielkopostną jałmużnę dla ubogich.

3. W poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.30, zapraszamy na spotkanie z dr. Pawłem Goniszewskim, biblistą, który pomoże nam rozumieć Listy św. Pawła Apostoła.

4. 21 maja odbędzie się uroczystość święceń kapłańskich w Towarzystwie Chrystusowym. Święcenia otrzyma szczecinianin – diakon Michał Armatys SChr oraz posługujący w tym roku w Sanktuarium – diakon Karol Baj SChr. Parafia organizuje autokarowy wyjazd do Poznaniu na tę uroczystość. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze parafialnym.

5. Za tydzień, w Niedzielę Palmową, zachęcamy do udziału w procesji z palmami. Marsz dla Jezusa rozpocznie się o godz. 10.00 przed kościołem od obrzędu poświęcenia palm i wyruszy ulicami miasta, powracając do kościoła na Mszę św. o godz. 11.00. Za tydzień także studenci będą rozprowadzali palmy. Dochód przeznaczony będzie na prowadzone przez duszpasterstwo akademickie świetlice środowiskowe dla dzieci i młodzieży.  

 

6. Nasza droga światła – to kolejna książeczka wydana przez Sanktuarium. Zawiera rozważania paschalne, czyli opowiada o opisanych na kartach Nowego Testamentu spotkaniach martwych-wstałego Chrystusa z uczniami. Tak jak droga krzyżowa pomaga nam przeżywać Wielki Post, tak droga światła ma pomóc nam spotkać zmartwychwstałego i żyjącego w swoim Kościele Chrystusa. Autorami rozważań są duchowni i świeccy, posługujący w Sanktuarium na co dzień, albo z naszą wspólnotą związani. Nasza droga światła to starannie wydana książeczka, bogata w treści, która może być pięknym i pożytecznym prezentem świątecznym, a jednocześnie jest cegiełką na prace remontowe w kościele. Można ją nabyć po Mszy św. w kruchcie.