Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2019, niedziela

1. Wielkopostną tradycją Sanktuarium są Drogi krzyżowe, które odprawiamy nie tylko w piątki, ale także w pozostałe dni powszednie.W piątki na drogę krzyżową zapraszamy o godz. 9.30, 11.30, 17.30 (dla dzieci), 18.00 i 20.00 (akademicka), a w pozostałe dni o godz. 11.30 i 18.00. W niedziele Wielkiego Postu na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich żali.

2. Skarbona na wielkopostną jałmużnę przeznaczoną na pomoc najuboższym została ustawiona przy końcu ławek. Będzie nam towarzyszyła przez cały Wieli Post.

3. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Na Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy bractwo św. Michała Archanioła.  

4. Młodzież zapraszamy na spotkania Ruchu Czystych Serc. Grupa akademicka (a także młodzież pracująca) spotyka się we wtorki o godz. 19.00 w sali ODY. Natomiast spotkania grupy młodzie-żowej (szkoły ponadpodstawowe oraz 8 klasy SP) w środy o godz. 18.00 w kawiarence akademickiej.

5. Zapraszamy do współtworzenia scholii liturgicznej na TRIDUUM PASCHALNE. Próby są przewi-dziane w trzy kolejne soboty przed Wielkim Tygodniem, o godz. 19.00. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 30 marca. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać u ks. Michała lub dyrygentki scholii akademickiej - Marty Murawskiej.

6. Dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje akademickie, które poprowadzi ks. dr Paweł Jasina SChr, jutro – rekolekcje dla dzieci. Prosimy o modlitwę o dobre owoce rekolekcji.

7. W dniach od 12 do 16 czerwca organizujemy autokarową pielgrzymkę do Częstochowy. Na trasie pielgrzymki sanktuaria Maryjne w Brdowie i w Skępem na Kujawach oraz w Czerwińsku na Mazowszu. Na Jasnej Górze weźmiemy udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Straży Honorowej NSPJ. Zapisy i szczegółowe informacje w biurze parafialnym.  

8. W drugą z wielkopostnych niedziel w całej Polsce zbierane są ofiary na dzieła prowadzone w świecie przez ponad 2 tysiące polskich misjonarzy, posługujących w 97 krajach. Wolontariusze w kruchcie zbierają ofiary na misje. Za każdą bardzo dziękujemy. 

9. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.